1. 501.
  +6
  aday oldukça genç olmalı ve inci sözlük adına değil, "türkiye'nin gençlerini temsilen" meclise girmek istiyor olmalı. gençlerin isteklerini, haklarını savunacağını söylemeli, takım elbiseyle gezmemeli ve çok iyi bir pr uzmanı olmalı, en azından arkasındakiler böyle olmalı.

  bu iş aslında çok zor değil, yapılamaz da değil ancak "inci sözlük" diye ortaya çıkarsanız bunun yine saçma sapan saldırılardan biri olduğu düşünülür. söylenmesi gereken açıkça şudur:

  biz türkiye cumhuriyeti'nin gençleri olarak türkiye büyük millet meclisi'ni suçluların girip dokunulmazlık zırhları sayesinde yaptıkları pisliklerden yırtabildikleri bir yer olarak görmüyoruz. bizim için tbmm türkiye cumhuriyeti halkının demokratik haklarını kullanarak seçtiği insanların halkın isteklerini yansıttığı yer olmalı.

  ancak siyasi partilerdeki tek adam hegomonyası sayesinde hiçbir il kendi adayını kendi belirleyememekte, istediği insana değil, istediği partiye oy atmaktadır. oysa olması gereken halkın kendini temsil edecek insanı seçmesidir.

  bununla beraber son dönemlerde gördüğümüz kadarıyla tbmm gençlerden arındırılmış durumdadır. tbmm 23. dönem milletvekillerinin ortalama yaşı 54tür. türkiye'nin genç bir nüfusa sahip olduğu düşünüldüğünde bu genç kesimin ve dolayısıyla ülkenin büyük bölümünün mecliste gereken şekilde temsil edilmediğinin göstergesidir.

  tüm bu durumlar ışığında türk gençliği kendini temsil edecek insanı diktatörlere benzeyen parti liderlerinin insafsız ellerine bırakmaması gerektiğini anlamıştır. eskişehir ve istanbul'da çıkaracağımız bağımsız genç adayları mecliste haklarımızı savunmaları, isteklerimizi dile getirmeleri için destekleyeceğiz.
  ···
   tümünü göster