1. 1.
  +116 -17
  bile anlayamayan gerizekalılar.

  neden inci sözlükteyiz? ekşi sözlükte yazamadığımızdan mı? sokakta konuşamadığımızdan mı?

  birçoğumuzun ekşi ya da diğer sözlüklerde hesabı var. birbirimizi gibmeye gerek yok.

  birçoğumuz bu sistemin maddi ve manevi mağdurlarıyız. işsiziz, açız, yoksuluz, alt-orta gelir grubundayız, dışlananız, ötekiyiz. televizyonlarda dayatılan yoz kültüre karşıyız, dışındayız.

  bastırılan cinselliğe, sansüre, aman edep ya hu diyenlere karşı bir çığlığız. Bazılarımızın ifadelerine göre ailesinden biriyiz.

  küfür, çoğu zaman kendimizi de aşağıladığımız iğrenç bir silah, biliyoruz. ama görünmeyen kimliklerimizin arkasında bunu bir rahatlama ve muhalefet aracı olarak algılıyoruz. ferregrafları tenzih ediyorum, büyük bir kısmımız sadece lafta abazayız.

  peki ya savaş? içerde dışarda, insanların kanlarının dökülmesi üzerinden siyaset yapan amcık beyinliler? siz bu sözlüğün neresindesiniz?

  bugün öldürülen askerlerin "intikdıbını" alma planları yapan, kanı kanla temizlemeye çalışan gerizekalılar? sizin durduğunuz yerden hayat bir bilgisayar oyunu gibi mi görünüyor? "Bütün kürtlerin anasını gibmeye yemin ettim" diyen huur çocukları, size diyorum.

  Bu sözlüğü belki ailesi olarak gören bir sürü türk - kürt - ermeni - rum 'u hangi gerizekalı fikirlerinizle rahatsız etmeyi hak görüyorsunuz ?

  kardeşi kardeşe öldürten bir şiddet eylemini nasıl meşrulaştırabiliyorsunuz cücük beyinlerinizde?

  şehit ailelerinin acılarını, kürt soykırımı yapmak isteyen birçoklarınızdan daha çok paylaşıyorum. insanların (asker ya da sivil) öldürülmesi herkesin de acısı olmalıdır. Ama bu acı söylemlerini, nefretle, kinle, kanla, intikamla birleştiren binler, hiç bir gib elde edemeyeceksiniz.

  bak beyim, sana iki çift lafım var. koskoca adamsın. paran var, pulun var, her şeyin var. binlerce kişi çalışıyor emrinde. yakışır mı sana ekmekle oynamak? yakışır mı bunca günahsızı, çoluğu çocuğu karda kışta sokağa atmak, aç bırakmak? ama nasıl yakışmaz. sen değil misin öz kızına bile acımayan, bir damlacık saadeti çok gören. anlamıyor musun beyim, bu çocuklar birbirini seviyor.

  ama ben boşuna konuşuyorum. sevgiyi tanımayan adama sevgiyi anlatmaya çalışıyorum. sen büyük patron, milyarder, para babası, fabrikalar sahibi saim bey. sen mi büyüksün? hayır ben büyüğüm, ben, yaşar usta! sen benim yanımda bir hiçsin, anlıyor musun, bir hiç! gözümde pul kadar bile değerin yok.

  ama şunu iyi bil, ne oğluma ne de gelinime hiç bir şey yapamayacaksın. yıkamayacaksın, dağıtamayacaksın, mağlup edemeyeceksin bizi! çünkü biz birbirimize parayla pulla değil, sevgiyle bağlıyız. bizler birbirimizi seviyoruz. biz bir aileyiz. biz güzel bir aileyiz. bunu yıkmaya senin gücün yeter mi sanıyorsun?

  dokunma artık aileme! dokunma çocuklarıma! dokunma oğluma! dokunma gelinime! eğer onların kılına zarar gelirse ben, ömründe bir karıncayı bile incitmemiş olan ben, yaşar usta, hiç düşünmeden çeker vururum seni! anlıyor musun? vururum! vururum ve dönüp arkama bakmam bile

  özet:
  Bu sözlüğün de rahatça "zütünü giberim senin diyebileceğin yer" olmaktan öte bir yerde durduğunu artık anla bin.
  yoksa zütünü giberim.
  Tümünü Göster
  ···