/i/Araba

arabalar insanın kişiliğini yansıtır.
 1. 1.
  0
  Sorusu olan arkadaşlar , oto tamiri ile uğraşıyorum elimden geldiğince yardımcı olurum..
  ···
 1. 2.
  +1
  ileri saldırın
  ···
 2. 3.
  +1
  Naber panp
  ···
  1. 1.
   0
   iyidir panpam iş güç seni sormalı
   ···
 3. 4.
  0
  Ne işle uğraşıyorsun
  ···
  1. 1.
   0
   Kardeşim aklına gelebilecek her türlü araç motoru tamiri ile uğraşıyorum. Atölyem var
   ···
 4. 5.
  0
  her arabanın tamiri aynı şekildemi yapılır ?
  ···
  1. 1.
   +1
   Genel olarak mantık aynıdır. Motor parçaları bu parçaların görevi vs. Fakat her araç birbirinden farklı motorlara parçalara sahiptir pampa
   ···
 5. 6.
  +1
  teyibi sökemiyoruz moruk abimin arabasından elektrikçilere gittik onlarda sökemedi neden sıkıştı anlamadık ...
  ···
  1. 1.
   0
   Araç nedir panpam
   ···
   1. 1.
    0
    2007 opel astra h panpa ... 4 tane çiviyi sokuyoruz yarım cm falan çekiliyo sonra gelmiyo dediğim gibi tamircilerde çıkaramadı ...
    ···
  2. 2.
   0
   Pano sorun astralarda teybin girdiği kısmın sonlarında çentik var o takılıyor olabilir. En kötü ihtimalle konsola zarar vermemek için teybin altında kalorifer klima kontrol konsolunu da sökmek gerekir bu şekilde teybi takılmalardan kurtararak çıkarabilirsiniz
   ···
  3. 3.
   0
   eyvallah panpa bide oraları kurcalayalım bakalım ...
   ···
  4. 4.
   0
   Umarım yardımım olmuştur panpam, dikkat edin bu parçalar çok hassastır. Kırılması halinde çok pahalı yenisi onun dışında bir sorun olursa her zaman yardımcı olurum mesaj atman yeterli panpa
   ···
  5. diğerleri 2
 6. 7.
  +1
  Usta arabaya yazılım attırmayı düşünüyorum fakat hiçbir bilgim yok be önerirsin ?
  ···
  1. 1.
   0
   Gardaşım yazılım iyidir güzeldir de eksileri çok büyük bir defa motor ömrünü düşürüyor. Fabrika bir araca orijinal olarak çıkış veriyor yazılımla limitlerini zorluyor haliyle motor ömrü azalıyor. illa artıracağım dersen araç marka ve modelini belirt yardımcı olayım sana
   ···
  2. 2.
   0
   Ssangyong kyron
   ···
 7. 8.
  +1
  2017 mazda mx5 var çok memnunum aslında fakat zütüm kaşınıyor , şu bbr diye bir marka turbo kit çıkarmış 5 bin pound istiyorlar . 131 beygirlik arabadan 220 beygir almışlar .
  1)sence değermi
  2)arabama çok iyi bakar çok nadir zorlarım bu kit takarsam motor ömründen çokmu fazla yemiş olurum .
  3) atmosferik bir araçtan turbo takmaktan başka ne gibi verimli mantıklı beygir üretilebilir .
  ···
  1. 1.
   0
   Senin gibi bir araç kullanıcısıyım tam beni anlatmışsın panpa.
   Öncelikle ilk sorunun cevabına geleyim, bence değer eğer performans ve hız tutkunuysan, çok büyük faydasını görürsün söylediğin beygirlere ulaşır araç.
   ikinci olarak motor ömrü elbette kısalır normale göre çünkü ister istemez araç ciğerlenecek bu yüzden seni dürtecek ve basmak isteyeceksin , haliyle kullanım ister istemez dertleşecek.
   3. Ve en önemli cevap ise turbosuz güç artışı sağalmak için atmosferik araçta motor açmak şart , yüksek beygir artışı için. Motor açmaktan kastım pistonlar sekmanlar ve yataklar hacim büyütülecek bunun içinse değişim gerekli. PiSTON gömlekleri kranglar üst kapak komple büyütülmek üzere değişecek yani turbolamakla yaklaşık aynı masrafa gelecektir..
   ···
   1. 1.
    0
    Cevabın için teşekkür ederim . Motor ömrü kısalır onun farkındayım ama ne gibi bir kısaltma olur bu , bundan önceki arabam 2009 dizel corollaydı 400bin kilometre kullandık arabada hiçbir sorun olmadı , bu araç dizel ve turbolu olmasına rağmen baya dayanıklı çıktı , atmosferik bi japonunda aracında en az onun kadar dayanıklı olmasını beklerim , hadi yarı yarıyadan daha çok düştü motor ömrü 150 bin kilometreden önce motor bitmeyecekse hiç sorun değil zaten , corolla kadar kullanmayacağım sonuçta .
    Peki garanti kapsamı dışına çıkmadan 131 hp den 160 hp ye yakın bi değer alma şansım varmı ? Yazılımın etkileyeceğini zannetmiyorum atmosferik araç olduğu için .
    ···
   2. 2.
    0
    Rica ederim. Yazılımla bir nevi o beygirlere çıkılabilir mutlaka fakat yazılım dahi garantiyi bozar. Ha şöyle yapabilirsin yazılımı artırırsın aracı servise zütüreceğinde orijinal yazılımını geri yüklersin bu şekilde hiç bir zaman farkedemezler yazılım attırdığını sorunu da aşmış olursun. Yazılımın ufakta olsa ömür kısaltma etkisi var. Araç dediğim gibi fabrika çıkışlı motor ve mekanik parçalar kendini güvene alsın zorlamalarda sıkıntı yaşatmasın diye bu şekilde fabrikadan çıkıyor. Çok büyük bir ömür kısaltma olmasa da orjinaline kıyasla ömrü kısalacaktır. Saygılarımla..
    ···
   3. 3.
    0
    Rica ederim. Yazılımla o rakamları rahatlıkla görürsün Yazılım garanti den çıkarır aracı. Ama şöyle bir durum var yazılımı attırıp servise gideceğin zaman orijinal yazılımına çevirirsen bunu anlamazlar sorun teşkil etmez böylelikle. Elbette araç limitlerini zorlayacağı için motor ömründe çok fazla olmasa da kısalma olacaktır.
    ···
   4. 4.
    0
    Rica ederim. Yazılımla o rakamları rahatlıkla görürsün Yazılım garanti den çıkarır aracı. Ama şöyle bir durum var yazılımı attırıp servise gideceğin zaman orijinal yazılımına çevirirsen bunu anlamazlar sorun teşkil etmez böylelikle. Elbette araç limitlerini zorlayacağı için motor ömründe çok fazla olmasa da kısalma olacaktır.
    ···
   5. diğerleri 2
 8. 9.
  0
  Motor ömrü uzun markalar hangileri ve motor arızası en az veren markalar neler panpa
  ve yeni araçlarda 1.0 motorlar koyuluyor sence bunların ömrü ne olucak?
  ve bende 2006 accord 2.2 dizel var gittiğim hondacı 1milyon yapar Bu motor bakımlarını yaptığın sürece dedi bu ne kadar doğru
  ···
  1. 1.
   0
   Kardeşim Japon araçları bu konuda gerçekten çok iyidir . Toyota mazda Honda Suzuki gibi araçlar en az arıza veren araçlardır. Özellikle Toyota nın vvti motorları en basit örnektir. Bakımları düzenli ve zamanında yapıldığı sürece bu araçlar 1 milyonu rahatlıkla devirir. Honda accord ta çok güzel bir araçtır . Japon lar motor işini biliyorlar. Aracının kıymetini bil gittiğin yer gayet doğru konuşmuş bakımları zamanında yaparsan çok rahat 1 milyonlara zütürürsün. Kazasız sürüşler..
   ···