/i/Dertleşme

Derdini anlatmayan derman bulamaz..
 1. 1.
  +21 -1
  Yada daha önceleri etkilendiğiniz bir olaydan doğmuş olabilir. Mesela ben anasınıfındayken müzik eşliğinde dans ediyorlardı. Herkes kendine bi partner bulmuşken ben bulamamıştım gittim tuvalete dansın bitmesini bekledim o sırada tuvalette ağladığımı belli etmeden çok üzüldüğümü hatırlıyorum bu olaydan sonra insanlarla fazla konuşmamaya başladım. Tipsizlik veya özgüvensizlikte buna etken olabilir tabi ama tipsiz olmalarına rağmen benden daha çok sosyal olanlarında gördüm.
  ···
 1. 2.
  +9
  Kesinlikle haklı bir tespit mesela benim de topum inşaata kaçmıştı
  ···
  1. 1.
   +3 -5
   Ben o gün inşaattaki harç yapan ameleyim. Ne gibmiştik seni ama ahahahahhahahshshhahahagag
   ···
   1. 1.
    +3 -1
    Amk pid0filisi seni
    ···
 2. 3.
  0
  Travmalar Hatta kalıtsal olarak dnamiza islenen travmalar bile bazı şeyleri engelleyebiliyor .
  ···
 3. 4.
  0
  insanın kişiliği 8 yaşına kadar olusur
  ···
 4. 5.
  0
  0-3 yaş aralığında karakterin oluşuyor aslında
  ···
 5. 6.
  0
  çocukken pc yoktu benim de amk şimdi acısını çıkarıyorum
  ···
 6. 7.
  +2 -1
  bende tecavüze uğramış falan sandım amk derdini gibeyim senin canı yanmış mış o kadar küçük bir olaya tüm hayatını bağlamışsın ya bir tak olmaz senden
  ···
  1. 1.
   0
   arkadaşım insanların ne yaşadığını bilmeden yargılayıp durmayın, her insan farklıdır en küçük şeyden bile etkilenebilirler ayrıca ben böyle şeyleri dert edecek bir insan değilim yazımda da belirttiğim gibi çocukken yaşadığın şeyler şimdiki duruma etki edebiliyor.
   ···
   1. 1.
    0
    çocukken dışlanmanın şimdiki durumuna ne gibi bir etkisi olabilir dıbına koyım sanki bana annesi babası öldü sanki bana çocuk esirgeme kurumunda büyüdüde laf yapıyor bide pekekent
    ···
  2. 2.
   +1
   Elini indir bilader.
   ···
 7. 8.
  0
  Hakli tespit
  ···
 8. 9.
  0
  şuan farkında ollmasakta hareketlamizin bir çoğu öyle. hatta küçükken anne babamızdan gördüğümüz taklit ve öğütlerle büyüyoruz. öyle sekilleniyoruz. ve hayatımızın sonuna kadar gidiyor. hiç farkında da değiliz aslında. küçük ayrıntılar şeklinde oluyor ama fark etmiyoruz işte.
  ···