/i/İnanç

İnanç
 1. 1.
  +4 -3
  Tamamen objektif bir müslim olarak sormak istiyorum ateist kardeşlerime. ilk soruma gelirsek

  big bang'den önce ne vardı?

  2. ilk soruya bağlı olarak her şey yokluktan bir varlığa mı evrildi.

  3. olarak bu soruları bilim bile cevaplayamazken en azından bir tanrıya inanan deist olmak mantıklı değil midir?

  aklıma başka bir şey gelmedi isteyen sorabilir.
  ···
 2. 2.
  +4
  1. Bilmiyorum
  2. Bilmiyorum
  3. Hayır değildir bir şeyin bilinmemesi onu bir tanrının yarattığı anldıbına gelmez. Size bilinmezliğin gerçekliği ağır geldiği için kendi sahte dünyanızı yaratıyorsunuz çünkü daha mutlu ediyor.
  ···
  1. 1.
   0
   Bir şeyi reddetmek için onun olmadığını tamamen kanıtlayabilmen lazım. yani mantıklı düşünen insanların yaptığı budur.
   ···
   1. 1.
    0
    diş perisi sadece düşünsel olarak var olabilir olaya hangi konudan baktığına göre.,fiziksel olarak diyorsan yoktur. yokluğu kanıtlamak da mümkündür. eğer nihilist değilsen fiziksel veya düşünsel olan her şey vardır.
    ···
   2. 2.
    +1
    @karakabus o zaman zeusu odini veya binlerce başka tanrıyı da kanıtlaman gerekir. Yok olan bir şeyin yokluğunu kanıtlamaya gerek yok zaten yok çünkü. Ben diyorum ki: Ben evren nasıl oluştu bilmiyorum sen diyorsun Allah yarattı. Yani senin bir iddian var fakat kanıtın yok. Benim iddiam da kanıtım da yok. Ben bilmiyorum.

    Senin bana yürüyen ve olimpiyatlarda koşabilen bir balık olmadığını kanıtla demen gibi bir şey bu dediğin. Yok ki kanıtlayayım hacim *
    ···
 3. 3.
  +3
  Kes sesini mal huur çocuğu. Kelleni Zülfikarla alirim .
  ···
  1. 1.
   +1 -3
   OHH dava 3 sayenizde abdye gidecem eyw😀
   ···
 4. 4.
  +3
  Ananı gibtim
  ···
  1. 1.
   0
   dava 2 puhahaha abilerim benim tazminat sayesinde almanyaya gidicem siz olmasanız napardım 😀
   ···
 5. 5.
  +3
  Dünyadaki fosillere göre evrim teorisi gerçektir dost.
  kanıtlanmış bir teoridir. ama evren konusun da hiçbir bilgileri yoktur. çünkü o kadar gelişmedik dost. Bizim neslimiz yarra yedi. Gelecegi goremeden olecez dost. ✋
  ···
  1. 1.
   0
   /TEVBE-87:Geri kalanlarla beraber olmaya razı oldular. Ve onların kalplerinin üzeri tabedildi (mühürlendi). Artık onlar fıkıh edemezler
   ···
  2. 2.
   0
   evrime lafım yok dost dert etme onu
   ···
 6. 6.
  +2
  1- bilmiyorum
  2- bilmiyorum
  3- bilim her şeye cevap bulamaz, böyle bir iddiası da yoktur. Bilimin henüz dolduramadığı (belki de hiçbir zaman dolduramayacağı) yerleri tanrıya bağlamak bana göre kendini kandırmak gibi bir şey. Bilinmezlik, hele ki evrenin başlangıcı gibi önemli bir konuda, insanı rahatsız eder. Sırf bu rahatsızlığı gidermek için delilsiz bir hipoteze sarılmak bana göre değil. isteyen, bilinmeyen yerleri tanrının yaptığına inanıp konuyu kapatabilir ama ben "bilmiyorum" demeye devam edeceğim. Çünkü zamanında tanrıya bağladığımız bir çok şeyin arkasında aslında tanrı olmadığını gördük ve bu defalarca yaşandı.
  ···
  1. 1.
   0
   evrenin öncesi saydıklarından daha uçuk bir nokta bu arada
   ···
 7. 7.
  +1
  1 - kimse bilemez 2 - sonu ve başı olan herşeyi ancak sonu ve başlangıcı olmayan sonsuz güç kudret ve akıl sahibi birşey yaratabilir ve biz böyle bir tanrının var olup olmadığını kısıtlı ve sınırlı aklımızla bulamayız 3 - Bilimin amacı tanrıyı bulmak değil evren ve doğa yasalarını formüle dökmektir amk , SEN INANIYORSUN DiYE ATEISTLERIN KANIT SUNMASINI BEKLEYEMEZSIN MADEM SEN INANIYORSAN YA KENDI DiNiNE iNANMAYA DEVAM ET YA DA BiZE KENDI DiNiNDE OLMAYAN BiR KANIT GÖSTER , GÖSTERMiYORUM BEN iNANIYORUN SANANE DIYORSAN ATEiSTLERiN DE SANA BiRŞEY iSPAT ETMELERi GEREKMiYOR gibiK ( NOT : ateist değilim , egzisyantialist ' im)
  ···
  1. 1.
   0
   ateist değilsen laf ebeliği yapma amk oğlu madem Bir yaratıcı yok nasıl eminsiniz evrenin kendi kendine oluştuğuna?
   ···
  2. 2.
   0
   https://m.youtube.com/watch?v=YvsBgVtBgS4
   ···