/i/Tespit

 1. 1.
  +98 -9
  Yaptığım araştırma ve analizleri derledim.

  Bu aslında sizin tahmin ettiğiniz gibi olmayan birşey veyahut siyonistlerin oyunu değil. Bu proje açık açık Amerika’ya aittir ve gizlenen bir proje de değildir. Ortadoğu için barış ve huzur getirme amaçlı olduğu söyleniyor tabii öyle mi değilmi bunu yazıda anlatıcaz.

  Bu proje ilk olarak 2003 yılında Türkiye’de gündeme geldi G-5 zirvesine ortadoğunun en güçlü devleti olarak Türkiye’de davet edildi ve sayın Erdoğan’a başkanlık teklifinde bulunuldu. Benim arkadaşlarım knight oynarken ben bu projeyi araştırdım proje başkanları kadar bilgi sahibi olmasam da hatrı sayılabilecek düzeyde bilgiye sahibim ve floodumun sonunda başlığa edit atarak kaynaklarımın resimlerini sizlerle de paylaşacağım.
  ···
 1. 2.
  +12 -58
  Ananın ortasına büyük yannanımı çaktım

  edit: sözlük genelinde kısıtlamaya uğradınız ;;;;((((((
  ···
  1. 1.
   0
   Ayrıca bakınız :
   (bkz: islamic khalifed of turkey)
   ···
  2. 2.
   0

   gta san ANANdreas

   ···
 2. 3.
  +1
  bu proje 1. dünya savaşından önce de vardı
  ···
  1. 1.
   -5

   ANAN 1 INCI DUNYA SAVASINDAN ONCE DE VARDI

   ···
   1. 1.
    +3
    Ne kadar komiksin sen öyle
    ···
 3. 4.
  +3
  illumunati konseyinden mi caldın bu bilgileri huuuh
  ···
  1. 1.
   +1 -1

   ANAN KONSEYINDEN MI CALDIN BU B8LGILERI

   ···
   1. 1.
    0
    ANAN YANIMDA OÇ.
    ···
 4. 5.
  +8
  Kap şukunu. Yazıya girişinden, BOP'un amacının enerji alanlarını kontrol altına almak olduğunu anlatacakmışsın gibi duruyor, doğru.
  ···
 5. 6.
  +1
  Şu an zaten BOP tıkır tıkır işliyor doğru mudur?
  ···
  1. 1.
   +1
   esasına bakacak olursak bu projenin ortaya atılma tarihi çok öncelerine dayanıyor fakat 1963 yılında öldürülen John Keneddy (Amerika’nın o dönemki başkanı) bu projeyi iptal ettirmek istemişti. Daha sonra ise bi suikastle öldürüldü. Beyaz sarayda tanıdığım yok bunların hepsi kanıtlı şeyler ve paylaşıcam...
   ···
 6. 7.
  +25
  George W. Bush hükümeti, Irak işgali sırasında Ortadoğu’ya demokrasi, özgürlük ve kadın hakları gibi konularda “yardım yapmayı” amaçladıklarını açıklayıp bunun için çeşitli fonlar oluşturmuştur. Büyük Ortadoğu Projesi olarak isimlendirilen bu oluşumun aslında yayılmacı Amerikan dış politikasına meşruluk getirmekten başka bir amacının olmadığı ise aşikârdır. Ancak bu projeyi tümüyle bir Amerikan dış politikası şeklinde ifade etmek, bu projenin uzun süredir kusursuz bir şekilde devam ettiğini iddia etmek ve bölgedeki tüm çatışmaları buna bağlamak da vahim bir hata olur.
  ···
 7. 8.
  +1
  rezzzzz
  ···
  1. 1.
   0

   ANAN REZ

   ···
 8. 9.
  +24 -2
  Yanlız burası çok önemli BOP Bağımsız Kürdistan’ın kurulması değil. Yani biz her ne kadar PKK-YPG-YDG-H ile savaşırsak savaşalım bu proje şuan için büyük ölçüde gerçekleşti fakat son 2 yıldır Çin’in durdurulamaz yükselişi bu süreci hızlandıracak tek etken.
  ···
  1. 1.
   0
   Israil uydusu bir kurdistan turkiyenin güney sinirinda
   ···
 9. 10.
  +5
  Barışı güveni 10 bin kilometre uzaktaki john getireceğine sefalet içinde gebereyim daha iyi amk. hiç teferruatlı düşünmeye gerek yok adamların burnunun dibinde güney amerikada orta doğunun on misli bi bozukluk var ellemiyorlar. orta doğuda işleri kahbelik ve petrol
  ···
 10. 11.
  0
  Devam et
  ···
 11. 12.
  +26 -2
  Ufak bir ara bilgi verdiğimize göre devam edelim

  ABD 1960 yıllardan beri BOP’tan bahsetmektedir. Bop alan olarak Ortadoğu ve Kuzey Afrika’ya sınırları olan “Güçsüz” devletleri kapsamaktadır. Bu devletlerin ortak noktaları var her anlamda batıya bağımlılar. Savaşlar kaybettiler ve yapılmaması gereken anlaşmalar yaptılar. Bugün Türkiye’de eğitim müfredatını Amerika hazırlıyor. Saddam ölene kadar Irak ordusunun kontrolü Amerika’nın elindeydi. Bunlar ufak ama önemli detaylar bunları yerleştirmeden esas konulara geçiş yaparsam beyniniz çorba olur. Ben bu konuyu uzun süredir araştırdığım halde kafamda soru işaretleri var. Elbette ki benim kaynaklarım kesin doğru diyemem ama benim atacağım kaynakları bugün bulamazsınız çünkü ya basımları durduruldu ya da makaleler sitelerden kaldırıldı ama benim elimde güvendeler.
  ···
 12. 13.
  +23
  Başlıktaki haritamıza bakalım. Bu çizili olan yerler BOP’un kapsama alanı dahilinde esas haritada Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi de kapsam dahilinde. Bu bölgeye sözde “Bağımsız” ama aslında “Mandalı” Kürdistan kurulacak. Yani kürtlere toprak verilecek ama toprağın altındakiler proje sahiplerinin olacak.
  Biz bu oyunu bozarız kardeşim! Bak kutake122 bile biliyor engel oluruz tankların önüne atlarız diyosun ya... Olmaz o öyle işte. Türk halkının %60’ı malum kişi tarafından manipüle ediliyor. Ayrıca tankla savaş dönemleri eskide kaldı olay artık çok daha ciddi. Yani senin devletin orduyla çıkıp “Ben bu toprağı vermiyorum kardeşim!” demediği müddetçe sen hiçbiriey yapamazsın.
  ···
 13. 14.
  +26
  Recep Tayyip Erdoğan çıkıp korkmadan ben bu projenin eşbaşkanıyım diyebiliyor! Çünkü Tayyip Erdoğan’a anlatılanlar şu şekilde;

  BOP kapsamındaki Müslüman ülkelere "ılımlı islâm modeli" getirilecekmiş! Türkiye örnek ülke olacakmış! iddiaya göre, Müslüman ülkelerde modern hukuk sistemi tesis edilecek, özgür medya kurulacak, ekonomi düzeltilecek, okur-yazarlık oranı artırılacak, demokrasiye geçilecek, özgür seçimler yapılacak.

  Tabii aslında böyle şeyler yok...
  ···
  1. 1.
   +1 -1
   AKP'li birisinden de şöyle bir lafı var
   • islam yeniden yorumlanacak
   • israil e diplomatik ilişkilerde onu açılacak
   • Yeni sınırlar belirlenecek. Daha önceden Necmettin Erbakan teklif edilmiş o kabul etmemiş.Chp den deniz Baykal inda için de bulunduğunu söylüyordu. Hatta ona 2007 de cumhurbaşkanlığı için hazırlancagi söylüyordu. Adam pisman mı oldu hiç bir şey yapmadı sonra Abdullah Güle devredildi sonra malum açılım süreci felan sen zaten biliyorsundur.Özet işte ama şöyle birşey var ben CHP nin içi boşaltıldığı ve Kılıçdaroğlu bin bilerek geldiğini ve AKP\'nin proje partisi olduğunu düşünüyorum.2002 de sağ islamist bir parti iktidara geçip ona muhalif olan sosyal demokrat bir parti.
   ···
 14. 15.
  +24
  bu başlığın cidden eriyip gitmesini istemiyorum kimseler yok bi sigara içip gelicem sonra pişman olmayın
  ···
 15. 16.
  +26 -1
  kendi kendime konuşuyorum la :D
  ···
  1. 1.
   0
   Sendeyiz reyisim
   ···
   1. 1.
    +1
    şimdi yatacağım kardo yarın devam
    ···
   2. 2.
    0
    Tmmdır reyisim * Allah rahatlık versin.
    ···
  2. 2.
   0
   rezledik
   ···
 16. 17.
  +1
  Yaz işte panpa
  ···
  1. 1.
   0
   devam edeceğim...
   ···
 17. 18.
  0
  Burdayım aq anlat sen
  ···
 18. 19.
  0
  Yapma be knk devam et 1 kisi bile olsa devam et bu bilgiler cok onemli ve degerli bilgiler
  ···
 19. 20.
  0
  Rez aldım
  ···