/i/İş Güç

İŞLER GÜÇLER
 1. 1.
  +3 -2
  Müşterilere bir malı nasıl ikna edip satarsınız, insanlar ne duymak ister. Onlara kendi malımı nasıl okuturum yardımlarınız lazım. Manipüleci panplar doluşun başlığa.
  ···
 1. 2.
  +1
  Ne sattığına bağlı pnp
  ···
  1. 1.
   +6 -1
   Anasini 😆
   ···
 2. 3.
  +1
  Bir yalanı en inandırıcı şekilde söylemek istiyorsan (ticarette de geçerli) önce o yalana kendini inandıracaksın. Yani o malın gerçekten değerli olduğuna inanacaksın gerisi çocuk oyuncağı.
  ···
  1. 1.
   0
   lan malın değerli olduğuna inansa kendi satmaz zaten
   ···
  2. 2.
   0
   Olum çok masumsun ya alıcı da değersiz bir şeyi satın almak istemez
   ···
 3. 4.
  +1
  Sağolun beyler herkes yardım etti sözlük dediğin budur birbirimize şu kenetleşmemize bir bakın.
  ···
  1. 1.
   0
   SJSJSJSJSJSJSJSJSJSJSJSJSJSJSSJ
   ···
 4. 5.
  +2
  iyi yönlerini abartacaksın. Yüz yüze konuşuyorsanız elini omzuna falan koy altında ezilsin. Ara sıra yavaşça yanağını tokatla, anladın dimi diye sor. O anki eziklik pgibolojisi ile anladım demek zorunda.
  ···
  1. 1.
   +5
   Dostum yanlış anlama taktik için sağol da müşterilerle yiyişmiycem sadece ürün satcam. Müşteri tokatlamak ne amq
   ···
  2. 2.
   0
   Yanagini tokatladiktan sonra agzini yuzunu gibmezse anladini diye sorarsin dhwhwha
   ···
 5. 6.
  0
  Bir yalanı ne kadar çok tekrar edersen artık o yalan gerçek olmaya başlar.
  ···
 6. 7.
  0
  Kişi hangi partiliyse ondan gibi davran gördüğüm en iyi yalancı böyle yapıyormuş hdp hariç
  ···
 7. 8.
  +4
  Hey su kalemle bana imza atsana iste bu dostum arz talep . 😃
  ···
  1. 1.
   0
   Senin film kültürün iyi ha. Taxi driver de izlemişsin adam ya
   ···
 8. 9.
  +1
  iyi yönlerini abart demişler yanlış bir ifade bu. Müşteri salak değil senin satmak için ürününü ballandırarak anlattığını anlar. Ve güven sarsılır. Malın iyi yönlerini söyle tabiki kötü yönlerinide belirt. Kötü yönlerini belirtmek güven ve samimiyet oluşturur ve müşteri dürüstlüğüne daha çok inanır. E ya kötü yanlarını beğenmezse ve almaktan vazgeçerse? O zaman alternatif ürün koyacaksın diyeceksin ki bu kötü özellikler bu modelde mevcut değil. Fiyatlama stratejini de ona göre düzenleyeceksin üst özellikli olan müşteriye daha uyguna gelecek ve daha çok kar edeceksin.

  Soruna gelecek olursak insanlar satın almayı severler ancak kendilerine birşey satılmasından hoşlanmazlar. Bu yüzden taktik ve stratejiler samimiyetsiz bence. En önemli şey arz taleptir yani müşterinin o sattığın ürüne ya da hizmete ihtiyacı olmalı. Ya da sen onun buna ihtiyacı olduğuna ikna etmelisin. Bu ihtiyaçlarına vurgu yaparsan satış şansın artar diye düşünüyorum. Bakın bu ürün hayatınıza bunu bunu ve bunu katacak tarzında. Naçizane fikirlerim böyle dostum.
  ···
  1. 1.
   0
   Eyw dostum yazan ellerin hiçbir zaman dert görmesin, kullanacağım tavsiyelerini
   ···
 9. 10.
  0
  ben bunu kendi evimde de kullanıyorum
  ···
 10. 11.
  0
  kendin almayacagin mali satma bence torun. ben bunu baskasi satsa alirim dedigin malsa, gonlun rahatsa satarken kalitesinden... allah hayirli kazanclar versin
  ···
  1. 1.
   0
   Yaptığım işte vicdanım rahat dede, sadece ben gelirimi arttırmak istiyorum. 10 kişi girdiyse 8 kişiye verebilmek ustalıktır benim için.
   ···
 11. 12.
  0
  Pnp ne sattığını bilmiyorum ama, siyasetten dem vurup adamla samimi olabilirsin (böylelerine denk gelirsen sırf aynı partiyi tutuyosunuz diye bile alır salaklar). Bunun dışında adamı manipüle etmenin güzel bir yolu da tabii ki net bir ses ve vücut dili. Samimi davran, iyi yanlarını yeterince öv, yanında da 'şöyle şöyle kötü yanları da var mesela' gibisinden konuş. Ben bunları ne zaman yapsam hep satıp paramı kazandım. Ama dediğim gibi vücut dili önemli.
  ···
 12. 13.
  0
  yanında karı hediye etceksin, ne sattigina bakmadan alırım amk.
  ···