/i/Tespit

 1. 1.
  +8 -13
  Bu sahnenin en büyük oyuncuları -sözde- siyasetçilerdir. Bağımsız bir ülkemiz yok. Bunu bir kere anlayan kişi ilk başta çok üzülür, kahrolur, belki de ağlar ancak sonra her olayı daha iyi anlayarak yorumlar. Evet, biliyorum, bu ülke çok kısa bir dönem hariç her zaman ABD kuklasıydı ama 7 Ağustos 2003 tarihinde ABD dışişleri bakanı Condoleezza Rice, Ortadoğu'da Türkiye dahil 22 ülkenin sınırları ve rejimleri değişecek dediğinde artık bu kuklalığın bambaşka bir seviyeye evrildiği farkedilmiştir. Bu söz söylendiğinde, Türkiye Cumhuriyeti'ni yönetenler bu projenin eşbaşkanlığını yürütüyordu ve bunu gururla söylüyorlardı. Cahil halk kitleleri ise ne olduğunu anlamamasına rağmen alkışlıyorlardı...

  2 ülke gariç bahsedilen 22 ülkenin hemen hepsinin sınırları/rejimleri son 19 yılda değişti. Buradan anlıyoruz ki, Türkiye'yi kukla gibi yönetenler, Türk dış politikasını da kendi istediği şekilde çiziyor. Dostu da, düşmanı da Amerika belirliyor. Esad ile düşman ol deniyor, olunuyor. Barzani ile kucaklaş deniliyor, kucaklaşılıyor.

  ikinci paragrafta bahsedilen iki ülke Türkiye ve iran'dır. Amerika, Türkiye'yi kontrol ettiği gibi iran'ı kontrol edememektedir. Bu nedenle, iran için halen bir umut vardır ancak biz o umut trenini bile kaçırdık. Karamsar olduğumu, ümitsizlik aşıladığımı söyleyeceklere peşin lafım: Siz öyle diyorsanız öyle olsun, ancak 22 ülkenin 20 tanesinde dediklerini yaptılar. Bunu da unutmayın.
  ···
 1. 2.
  +6 -1
  iran övücülüğü yapıyor okumayın giblemeyin
  ···
  1. 1.
   -4
   Lan kes cexap trolü
   ···
   1. 1.
    +3 -1
    bu kadar iran sevdalısıysan git iranda yaşa. iranın yannan gibi rejimi var zaten koduğumun malı. amerika kontrolünde olsa ne olacak olmasa ne olacak her türlü gibimin başı gibi.
    ···
  2. 2.
   -3
   Koskoca yazıdan bunu mu çıkardın javy kaltağı 😃
   ···
   1. 1.
    +2
    adamla duzgun konus orumcek agi kaplamis amina volkana atilan kale diregini sokarim aptal huur.
    ···
   2. 2.
    +2
    http://c12.incisozluk.com...11502/1/4086541_o6bd9.jpg
    ···
 2. 3.
  0
  Ergenekon destanını yazsaydın
  ···
  1. 1.
   +1 -1
   Bi ara onu da yazarım
   ···
  2. 2.
   -1
   Yaz bebegim
   ···
 3. 4.
  +5
  Lekolera nın koleralı zütünü Afgan şivesiyle gibtim 😀🇦🇫👆
  ···
  1. 1.
   +1 -1
   Anayi kolerado da kaçak mexicanlara sjktirdim amg 😃
   ···
   1. 1.
    0
    Bacının dıbını sarı botlarımla çiğneyip şarap yapıp içtim dinden çıkıp babanı zütten gibtim 😁
    ···
 4. 5.
  0
  Bu tiyatroda aklını yitirmemek için yapman gereken salmak, sonumuz belli zaten. Uçurumun dibi. O zamana kadar takıl kafana göre boş ver siyaseti👆
  ···
  1. 1.
   +1 -2
   Yıkılışı göreceğine emin olmakla beraber doğru tarafta durmak da önemlidir. En azından çocuğunun yüzüne bakarken utanmazsın. Siyasi parti olarak anlama.
   ···
   1. 1.
    0
    Ben çocuğumun yüzüne utanarak bile bakamayacağım. Çünkü bizden öncekiler zerre utanmadan bize öyle bir gelecek bıraktı ki çocuğum olacak kadar yaşayacağımı zannetmiyorum.
    ···
 5. 6.
  +5 -1
  Rezil iran devletimsisini savunmasan katılırdım bu yazıya. Akp bir ABD projesidir. Başa gelişleri bile alavere dalavere ile oldu. Yok ana muhalefet başkanı demokrasi adına siyasi yasağı kalksın demiş de medyanın övesi tutmuş da bahçelinin bir anda canı erken seçim çekmiş de akp chp hariç tüm partiler ne hikmetse %8-9 ile baraj altı kalmış da vs. vs. say bitmez.

  Yine de ben umutluyum. Bu ülke eninde sonunda düzlüğe çıkacak.

  Ayrıca iranı ta amk. açık ve net.
  ···
  1. 1.
   +1 -2
   Olm siz tarikat mısınız la 🤔 Türkiye'de gerçekten okuduğunu anlama sorunu çok yaygın.
   ···
   1. 1.
    +3
    iranın övülecek bir yanı yok. Abd kontrol edemedi demişsin o açıdan doğru evet ama senin iran sevdanı bilmiyoruz sanki.
    ···
  2. 2.
   -3
   --spoiler--
   iranın övülecek bir yanı yok.
   --spoiler--

   Adamlar bizim yapmamız gerekeni yapıp Esad'ın düşmesini engellediler Rusya ile birlikte. iran olmasaydı Suriye Kürdistan'ı çoktan kurulmuştu.
   ···
 6. 7.
  +1
  La leko 5 oğlan doğur, 5'ini de Polat Alemdar gibi yetiştir memleket kurtulur namusuma😀
  ···
  1. 1.
   +1
   La sen önce kıçına don al amg 😃✋
   ···
   1. 1.
    +1
    Türkiye de Türk nüfusunun azınlığa düşmemesi için ürememiz lazım leko, beka sorunu bu. 24 yaşına gelmişin bu yaşa kadar ülken için bir 4 çocuk doğurman lazımdı gene. Boş boş yatıyon ama.
    ···
  2. 2.
   +2
   Zengin koca bulursam yapcam bunu iyi fikir la 😃
   ···
 7. 8.
  +5
  Nasıl böyle 180 derece dönebildin? Lütfen söyle aq. Türkiyenin geleceği senin ellerinde leko. Bu sırrı bize verirsen belki dayıları da döndürürüz
  ···
  1. 1.
   +1 -1
   Amina cumhuriyetci dollerimi fiskirttim spermcanlar beyin kivrimlarina ulasmis aga 😃
   ···
 8. 9.
  0
  ···
  1. 1.
   +4
   Bu ne kabrini gibtimin delisi sefalet atolyemin beyin tomogrofisinimi cektiniz amg 😃
   ···
  2. 2.
   0
   O ne aq
   ···
 9. 10.
  +1 -1
  Şu yok iran düşerse türkiye de düşer yok her yere girdiler sıra bizde şeylerinden gına geldi o bahsettiğin haritadaki şeyler olmadı abd ve ab yan yana gelip planlar yaptıysa bile sahaya yansımadı bugün ortadoğuda hem rusya hem de iranla ve onların bölgesel ortaklarıyla bir çekişmedeler ırak bölündü mü yok suriye düştü mü yok yemen suudların etkisine geçti mi yok israil bir yerleri ilhak edebildi mi yok her yerde başa başlar azıcık diplomasi takip eden farkeder bunları
  ···
  1. 1.
   +1 -1
   Nedion la huur evladi 😃 anlamadim meseleler hakkinda konusma .
   ···
   1. 1.
    0
    Amın feryadı emoji koyacağına yanıt ver dediklerime o dediğin haritadaki bir değişiklik bile olmadı gelip burda takip etmeyen kişilere laf atıp tutmak kolay tabii
    ···
 10. 11.
  +2
  dıbını gırtlaklayıp gibiyim .
  ···
 11. 12.
  0
  iran da abd kuklası değil midir
  ···
 12. 13.
  0
  Acı ama gerçek...
  ···