/i/Dertleşme

Derdini anlatmayan derman bulamaz..
 1. 1.
  +113 -7
  Sevgili dostlar bildiğiniz üzere Türkiye de çocuk istismarı aldı başını gitti ve bunun önüne geçilemeyecek hallere geldi ve yıllardır aileler bu durumun çocukların başına gelmesinden korkuyor. Ben lise de çocuk gelişim okudum ve şuan da da bir Üniversite de okul öncesi öğretmenliği son sınıfım. Yıllardır bildiğiniz gibi stajlarımın cart curt işlerimiz oluyor anaokullarıyla hatta lise son sınıfta haftanın 3 gününü stajda 2 gününü okulda geçiriyordukve şuan da da hafta da 1 gün 2 gün staja gidiyoruz etkinliklerimiz var onları yaptırıyoruz. Ve bu sene sonunda ben de bir anaokulu öğretmeni olacağım. Şimdi size asıl durumu anlatıyorum. Ben çocukları gerçekten çok seviyorum. Düşünsenize bizim geleceğimiz olan çocuklar eğitim hayatına olan ilk adımlarını benimle beraber atıyor onlara ben öğretiyorum eğitimle ilgili ilk bilgilerini. Geleceğin belki Cumhurbaşkanı şuan da öğrencim * neyse arkadaşlar. Beni gören aileler her zaman diğer öğretmen arkadaşlara bu kim, neden burda, hadiii canııım yaaa erkekten anaokulu öğretmeni mi olur, yapamazlar ki, çocuklardan ne anlar erkekler... vb ilk başta saydırııp bir ön cephe alıyorlar. Daha sonra birkaç öğretmenin ben lisedeyken ben varken bu taciz olaylarını bastıra bastıra anlattıkları gün geliyor aklıma sanki ben çocuklara taciz ediyormuşum gibi. Ve söyledikleri o cümleler hala aklımda bu sebepten çocuklara biraz kendimi kaptırdığımda gerçekten bi anda kendimi geri atıyorum dünya güzeli o çocukları öperken bin defa düşünüp çocuktan izin alıp izin vermesini bekleyip öyle öpüyorum ve arkadaşlar bu gerçekten pgibolojik olarak beni çok etkiledi evet erkekler bu zamana kadar çocuklara kadınlara güzel şeyler yapmadı ama neden bir erkek yüzünden milyonlarca erkeği suçlu tutuyoruz neden bütün erkeklere bir cephe alıyoruz ben bir öğretmenim ve bu gerçekten içimi acıtıyor. Çocuk istismarı yapanlar gereken cezasını toplumun içini rahatlatıcak cezayı almadan halkın içinde ki bu kin bitmeyecek ve olanlar masum bizlere olucak. inşallah bu derde deva olunur.

  Okuyan herkese derdimi dinleyen, derdimin ulaştığı herkese dinledikleri için teşekkürler.
  ···
 1. 2.
  +2 -50
  Böyle trend olunmaz.

  Edit: Hala bunu kim okuyo da çugu veriyo amk?
  ···
  1. 1.
   +1 -1
   Öyle düşünmüş olabilirsin ama cidden içinme ağrıydı anlatmış oldum yine de teşekkür ederim
   ···
   1. 1.
    +2
    Hayır lan düzgün açta başlığı bari trende çıksın aq
    ···
  2. 2.
   0
   Çıkmasın kardeşim biyere boşver
   ···
 2. 3.
  +1 -3
  Anayun amu amadur da o neydur öyle
  ···
  1. 1.
   0
   Çocuğu niye öpüyon sübyancı huur çocuğu
   ···
 3. 4.
  +19 -4
  yani benim çocuğumu niye öğretmeni öpsün ki aq ? avrupada falan yok böyle şeyler , öpmeyin dıbına koyim. derdini gibeyim ya.
  ···
  1. 1.
   +1 -8
   Dert öpmek değil öğrenciyle düzgün bi bağlantı kurmamızı sorun çözerken çözüm odaklı olmamızı ailenin bazı etkenleri etkiliyor anladınız mı ?
   ···
   1. 1.
    +1
    ailenin kadın veya erkek öğretmeni tercih etmesi normal. mesela erkek kadın doğum uzmanlarına da gitmek istemiyo artık bazı kadınlar. ki ben hiç duymadım hastasına tecavüz eden veya sözlü fiziksel tacizde bulunan bi doktor. işte bunlar hep tercih
    ···
 4. 5.
  +6 -3
  okumadım ama işsiz kalacaksın bu net. bu ülkede insanlar çocuklarını neden bir erkeğe emanet etsin. böyle bir tedbir almakta sonuna kadar haklılar.
  ···
  1. 1.
   0
   şimdi okudum fikrim değişmedi.
   ···
   1. 1.
    0
    Haklisin len mq
    ···
  2. 2.
   0
   Sorun işsizlik asla değil işimi çok daha rahat güzel yapabilmem
   ···
 5. 6.
  0
  @2 @4 .
  ···
 6. 7.
  +5 -2
  Derdini çok yanlış yere yazmışsın, umarım gelecekte harika bir anaokulu öğretmeni olursun, burada ki yobaz ya da insanların halinden anlamayan kişilers derdini açmamanı öneririm
  ···
 7. 8.
  +9
  Zaten siz değil çocuğu annesi babası öpecek eğer siz öperseniz annesi babası öpmüyorsa çocuk babası ve annesi tarafından sevilmediğini düşünür
  ···
 8. 9.
  +13 -4
  Yaş ortalaması 15 olan bir yere yazman senin hatan. Yakınlık derecesini anlatmak için öpmekten bahsetmişsin. Herif diyor ailesi öper sen kimsin? Ulan hiçmi yolda sağda solda bi ufaklığın yanağını sıkmadınız? Öyle birşey buda.
  Sana gelince dostum, bu aşağılık cahil huur evladı halkla bu mesleği ya pa maz sın. Baksana şu binlere ne demek istediğini bile anlamamış. Ayrıca prim içinse eğer ananın dıbınakoyayım.
  ···
  1. 1.
   +1 -6
   Lan halkın ne suçu var amk o kadar taciz olayı senin çocuğunun başına gelmiyor tabi gibtir git pid0fili oç
   ···
   1. 1.
    +4 -1
    Al işte. gibermisin sabahamı bırakırsın
    ···
   2. 2.
    +4
    böyle bir metin için bu adama pid0fili damgası vuran beynini gibeyim senin.
    ···
  2. 2.
   0
   Ya amk malı halk o kadar taciz olayından sonra elbette korkuyor bu çok normal, ben olsam ben de güvenmem
   ···
  3. 3.
   0
   Sağolasın kardeşim
   ···
   1. 1.
    0
    Ama dediğim gibi, ortalık karışıkken prim amaçlı yaptıysan ta ananın dıbınakoyayım. Kötü niyetin yoksa fikrim aynı.
    ···
  4. diğerleri 1
 9. 10.
  +1
  Herkesin özel alanı vardır. O alana giremezsin bak öpmek değil yaklaşmak bile sıkıntılı.
  Benim bildiğim kadarıyla erkekleri idareye veriyorlardı.
  ···
 10. 11.
  +4
  Ben çocuk görünce yolumu degistiriyorum amk
  ···
 11. 12.
  +1
  öyle amk. bu pislikler yüzünden niğenimi severken bile utanıyorum, öyle bi hal aldı ki rastgele yolda gördüğüm bi çocuğun yanağını sıkınca acaba yanlış anlaşılırmıyım diye korkuyorum bildiğin
  ···
 12. 13.
  +1
  Birader yazdıkların doğruysa bunu sesini daha çok duyurabileceğim bi platforma ekşisözlük gibi yani öyle biyere aktarman gerekiyo çünkü bu sadece senin değil artık çoğu erkeğin sorunu 2 3 orosbu cocugu yüzünden bizde sorumlu tutuluyoruz
  ···
 13. 14.
  +5
  her erkeği aynı kefeye koyan huur çocuğu pasif feministler, bir erkek çocuk yetiştireceklerinden bi haber galiba. kendi çocugu da 2 gün sonra büyüyecek ve kendi eliyle yetiştirdiği bu ucuz zihniyete oğlunu bırakıp gidecek.

  unutmayın her erkeği bir kadın yetiştiriyor. sokakta 3 huur gördük diye tüm kadınları huur yapmasını bizde biliriz. örnekler farklı olsa da işin ucu aynı zihniyete varıyor.

  işin özü beyler, gerekirse mesleğinizi değiştirin. bu kirli zihniyetli türlerden uzak durun, çorundan da çocugundan da belki iyi bir geleğin temelini sizde bulacakken bırakın ne tak yerse yesinler. siz bir çocugu insanı duygular gereği şirin bulup yanağını sıkınca tecavüzcü olursunuz, ama bir kadın bir erkek çocugu şapır şupur öpmediği yer bırakmadığı halde ses eden olmaz. işte bu ülkemizdeki cinsiyet eşitsizliğinin bir sürü örneklerinden biri sadece.

  yine kısaca diyerek, uzak durun abi. uğraşmayın bu ülkenin kadınına çok temiz de erkeğini kaldı. sanki. böyle varoş zihniyetli herkesten uzak durun.
  ···
 14. 15.
  +2
  lanet olsun sana bu başlığı açtıran insanlara geçen gün ilk okula reji olarak gittim ve şilan diye çok şirin bi çocugu kucağıma aldım bütün gözler üstüme yüklenmişti
  ···
 15. 16.
  0
  ÜLKENiN HALi NOLACAK MK YAV
  ···
 16. 17.
  +1
  Burada kızlara iş düşüyor işte kezbanlık yapacaklarına erkeklere versinler abazalık bitsin sadece hoşuna giden erkeklere değil tabiki ciks yapmak istiyorum diyen herkesle o zaman düzeliriz
  ···
 17. 18.
  0
  bu yazıyı kim okuyacak ammını dengesini si...
  ···
 18. 19.
  0
  Sana tavsiyem hem çocuğun gelişimi açısından hem de kendi vicdanının rahatlığı açısından cinsiyetin ne olursa olsun hemcinsin olmayan çocuklara yönelme. Aranda mesafe bulunsun. Bâzı kendini bilmezler yobaz mısındı falandı filandı diyecek ama bu durum çocuğun gelişimi için önemlidir. Eğer kız olsam ve erkek bir öğretmen benle yakınlık kursa rahatsızlık duyardım. Aynı şekilde erkek bir öğrenci için de kız bir öğretmen bu şekilde olacaktır.

  Özet geçiyorum, sen bir kız çocuğuna iyi niyetli olarak sarılsan da Allah korusun bir huur ÇOCUĞU o çocuğa kötü bir muamele yaptığında, çocuk acaba falanca öğretmenim de mi bana kötü davrandı? diye düşünceye kapılabilir. Kimsenin kafasını yorma.
  ···
 19. 20.
  0
  bende severim çocukları hep metrolarda metrobüslerde sokaklarda gördüğüm çocuklara gülümser el sallarım. aileleri de güler yüzle karşılık verirlerdi bak abi sana el salladı vs diye. şimdi artık insanlar öyle bir bakıyorlar ki çocuğun annesi ya da babası resmen gülücük attığın el salladığın için tecavüzcüsün gibi hissettiriyorlar insanı maalesef çok üzücü birr durum seni anlayabiliyorum
  ···