1. 1.
  +3 -2
  huurnun çocuğu gitara başlayacak adam illa klagible mi başlamak zorunda anlayışını gibeyim senin amk evladı.. bu ve bunun gibi düşünen asalak adamlar gelmiş orda burda yorum yapıyor amk ya müzik/enstrüman bilginizi gibeyim sizin..
  huur çocukları duymuş birinden yok neymiş efendim ilk önce klagible başlanırmış.. ananın amıyla başlanır kardeşim ananın amıyla..

  yıeaa öyle değil işte klasiği bi çal önce sonra elektroya geçersin... bana burda bir tane mantıklı bir şey söyle yemin ederim zütüm senindir ya amk evladı seni!

  böyle düşünülmez de hadi varalım düşündük, gitara elektrodan başlanır niye biliyomusun. çünkü elektronun klavyesi küçüktür klasiğe ya da akustiğe geçersen zorluk çekmezsin ama klagib ve akustiğin klavyesi elektroya göre büyüktür onlardan elektroya geçişte zorlanırsın.. bak ben buna doğru demiyorum ama sizin gibi amcıkımtrak düşünürsen bu daha mantıklı oluyor..

  özet:illa gitara klagible başlıyacan diye bir kaide yok bunu çıkaranın taa cemi cümlesini gibeyim ben.
  ···
 1. 2.
  0
  benim gibi bir adam giblenmiyor amk olacak iş değil.
  ···
 2. 3.
  0
  hala amk halaa..
  ···
 3. 4.
  0
  neyse gibtirin gidin huur çocukları..
  bunu böyle bilin siz yine.
  ···
 4. 5.
  0
  adama hak verdim daha önce hiç sorgulamamıştım şuku bin
  ···
 5. 6.
  -1
  @5 başka adam yok heralde amk.
  ···
 6. 7.
  0
  haklısın panpa
  ···
 7. 8.
  0
  nerdesiniz huur çocukları.. gerçekleri görün artık!
  ···
 8. 9.
  +1 -1
  bi akıllı sen varsın zaten yarak kafalı elektro gitar amfisiyle beraber ne kadar ediyor biliyor musun sen am kafa bi klagib gitar en az 80-90 lira kaliteli birşeyi ayrıca klagib gitarda solo çalmayı ve ritim bilgisini öğrenirsen elektro gitarda zaten dıbına korsun parmaklar daha hızlı çalışmaya başlıyor
  özet:gibememiş olabilirim ama en azından takdire şayan bir çabam var gecenin bu saatinde
  ···
 9. 10.
  0
  gerizekalı bin .klagib gitarda notayla başlarsan asıl bi farkın olur tabcı muallaklerin yanında . ha elektro yu notayla çalabiliyorsan o ayrı
  ···
 10. 11.
  0
  bende başlarken öyle zorladılar yapımdan dolayı klagible başlayanın zütüne elektro soksunlar dedim ve elektroyla başladım şimdide iyi ilerliyorum amk hatta bana klagible başla diyen dükkan sahibine gidip elektro çalıp çıktım
  ···
 11. 12.
  0
  klagib gitarda parmak egzersizleri yaptırmadıkları için sürekli kalıplaşmış akorları öğrettikleri için adam elektroya geçince mal gibi kalıyor anca 3 5 akor basıyor parmaklar gitmiyor 2 senede parmak egzersizleriyle ugrasıyor.
  ···
 12. 13.
  0
  bas gitara başlayacak olanın klagibte pimamiyle başlaması farzdır mesela.bas gitarla da başlayabilir.ama iyi bir temel klagib gitar üstüne kuruludur. parmak kasları gelişmeyen birine direkt bası verirseniz kasılabilir.bu işler yavaş yavaş. klagib gitar bas gitara göre telleri daha yakındır.bu çalışmayı zorlaştırır.bir yandan geliştirir. klagib gitar egsersiz için idealdir. çünkü perdeye basması elektro gitara göre daha zordur. bareli akor, arpejler en iyi klagib gitarda çalışılır.ve de bilenler blir klagib gitarda klagib müzik eserleri latin yürüyüşler zordur çalışanlar bilir. parmakların kayar bazen ses net gelmez bazen. kasılırsın.çalışmak ve gelişmek için klagib gitar gayet idealdir.

  ama param yok derseniz yapacağınız türe göre gitar alın.ama çalışacam derseniz am-em-g-f gibi akorlarla klagib gitarı gibmeyecekseniz ve adam akıllı çalışacaksanız başlangıç olarak klagib gitar sonra ise yapacağınız türe ve tarza bağlı olarak akustik elektro veya bass gitara geçiş yapmak en mantıklı seçim olacaktır.

  klagib, latin flamenko: klagib gitar

  pop, rock:acoustic

  rock, metal,blues, fusion,caz : elektro gitar

  o kadar yazdım emeğim boşta kalmasın şukulayın.
  ···
 13. 14.
  0
  klagib ten başlıycak tabi , bateri çalanda darbukadan, saksafon çalmak isteyen de fülüt ten başlıyor bilmiyormusunuz cahiller
  ···
 14. 15.
  +1
  @9 amın feryadı fakirsen bu işe hiç girme o zaman.. ayrıca bu işe devam edeceğin belliyse ilk önce klagibten başlaman klasiğin parasının ilerde zütüne gireceği demektir yannanım.
  gibtir git şimdi.
  ···
 15. 16.
  0
  @11 takma oçnu amk.
  ···
 16. 17.
  0
  @12 mal bunlar panpa anlamazlar amk.
  ···
 17. 18.
  0
  şuku panpa
  ···
 18. 19.
  0
  @14 cemi cemalini cemi cümleni gibeyim senin at kafası.
  ···
 19. 20.
  0
  @18 eyvallah panpa.
  ···