/i/İş Güç

İŞLER GÜÇLER
 1. 1.
  +106 -5
  insan kendine biraz yatırım yapmalı, kendini geliştirmeli, yeni şeyler yapmalı ve öğrenmelidir.Her gün sosyal medya tuzaklarında ,hiçbir parasal değeri olmayan bilgisayar oyunlarında zamanınızı öldürmeyin. Geleceğe yatırım yapın.Bir şeyler yapmaya başladıktan sonra eminim ki çok eğleneceksiniz. ilerde son model olmasa bile fiyakalı bir arabayla lisede siz kendinizi geliştirmeye çalışırken karı-kız peşinde koşan ahmed'in yanından son sürat geçin. bin olmadığınız için size bakmayan melisanın yeri sağ taraf da hazır değil mi ? sevdiğiniz işi yaparsanız iç bir zaman çalışmış olmazsınız

  Hayatın kolay olduğunu söyleyecek son kişiyim. Durumun böyle olduğunu kesinlikle düşünmüyorum. Ama geçtiğimiz yıllarda her şeyi değiştiren bir şey öğrendim.

  DÜŞÜNME şekliniz hayatınızın çıktılarını belirler. Ama düşünmek zordur. Dolayısıyla bunu yeterince sık yapmayız. Helen Keller bunu en iyi şekilde ifade eden kişidir:

  “insanlar düşünmeyi sevmez, eğer birisi düşünürse sonuçlara ulaşmalıdır. Sonuçlar her zaman hoş değildir.”

  Size hayat hakkında yaşama şeklinizi sonuza dek değiştirecek 15 düşünce göstereceğim. Hazır mısınız?

  1. Büyük düşünün, küçük davranın.
  Büyük bir şirket mi kurmak istiyorsunuz? insanların hayatını değiştirmek? Dünyaya bir katkıda bulunmak? Milyon dolarlar kazanmak?

  Fikirler hakkında düşünürken sizi hiçbir şeyin engellemesine izin vermeyin.

  – “Bu çok zor.”

  – “Başka insanlar zaten bunu yapıyor.”

  Ne olmuş yani? Siz de hedeflerinizi yüksek tutabilirsiniz. işinizde çok çalışın ve pratik kalın. Ne de olsa, tek ihtiyacınız büyük bir başarı. Eğer hedeflerinizi düşük tutarsanız, elde ettikleriniz de düşük olur.

  2. Sorunlar cevaplanmamış sorulardır.
  insanların neden bir sorunla karşılaştıklarında korkuya kapıldıklarını anlamıyorum. “Bu olabilecek en kötü şey!” Bir sorun hakkında her stres yaşadığınızda hayatınızı sabote ediyorsunuz demektir. Herhangi bir korku duymak tamamen gereksizdir.

  Şunu hatırlayın: Bir sorun, cevaplanmamış bir sorudan başka bir şey değildir. Dolayısıyla sakin olun. Ve cevabı bulun.

  3. ilişkilerinizi sağlam bir temel üzerine kurun.
  işte bir ilişki içerisinde olmanın bazı yanlış nedenleri: Para, yalnızlık korkusu, kötüye kullanmak, ilgi ihtiyacı. Eğer ilişkiniz kötü durumdaysa ve düzeltmeyi birden fazla kez denediyseniz, yolunuza devam etmenin zamanı gelmiş demektir.
  Sevginin tersi yoktur. Birisini seviyorsanız aynı zamanda ondan nefret edemezsiniz. Her ilişkinin temeli şunlara dayanmalıdır: Sevgi, saygı, destek, güven, sabır, hoşsohbet, eğlence, üzüntü ve daha fazla destek.

  4. Hayatta hiçbir şey bedava değildir.
  Ne yaparsanız yapın, bir şeyin karşılığını para ile, zaman ile (sahip olduğunuz en değerli şey) veya başka kaynaklarla ödersiniz.

  Hayat bir iştir. Ve akıllı iş adamları kaynaklarını akıllıca kullanır. Nasıl? Hesaplı olun. Kaynaklarınızı asla boşa harcamayın (özellikle zamanınızı).

  5. Asla kararlar vermekten korkmayın.
  Hiçbir karar vermemenin size bir zarar vermeyeceğini düşünebilirsiniz. Karar vermekle ilgili yapabileceğiniz en kötü şey tetiği çekmemektir.

  Beklemek, ertelemek, şüphe etmek, çok fazla araştırmak – bunların hiçbiri işe yarar şeyler değildir. Kendinizi toparlayın ve bir karar verip vermeyeceğinize kesin olarak karar verin. Ve yanlış bir karar verdiğinizde özür dileyin ve başka bir karar verin.

  6. Bir lider olmaya bugün karar verin.
  Bazen bir lidersinizdir, bazen bir takipçi. işte bir lider, evde bir takipçi olabilirsiniz. Bunda yanlış olan bir şey yoktur. Ve bir lider olmanın unvanınızla bir ilgisi yoktur.

  Neyin yanlış olduğunu biliyor musunuz? Hiç kimse sorumluluk almak istemediği için herkesin birbirine bakması. Sorumluluğu almaya karar verin. işte, artık bir lidersiniz.

  7. Üretkenlik sonuç getirir.
  Hiçbir şeyden bir şeye geçmenize yardımcı olacak tek bir şey vardır: Çalışmak. Ne kadar akıllıca çalıştığınız umurumda değil, yine de işinize yoğunlaşmalısınız.

  8. Kendinizi bir satıcı olarak görün.
  Herkes bir satıcıdır. Eğer birisiyle çıkıyorsanız, kendinizi satıyorsunuzdur. Aynısı bir işe başvururken de geçerlidir.

  Satış yaparken saydam, dürüst ve isabetli olun. Sizi zaten sevmeyen insanlar için zamanınızı harcamayın. Satış, kaç kişinin sizi veya ürününüzü istemediği hakkında değildir. Kimlerin istediğini bulmaktır.

  9. Eğer kendinize güveninizi artırmak istiyorsanız yeteneklerinizi geliştirin.
  Eğer kendinize inanmıyorsanız, bunu motivasyon verici gönderilerde, konuşmalarda ya da kitaplarda aramayın.

  Kendinize güveninizi ancak bir şeyde iyi olarak geliştirirsiniz. Bir konuda nasıl iyi olursunuz? Öğrenerek, yaparak, sonuçları görerek ve bu işlemi yıllar boyunca devam ettirerek. Kendinize güveniniz her gün yavaşça artacaktır.

  10. Arkadaşlarınıza önem verin.
  Biz sosyal hayvanlarız. Yalnız olduğumuzda erken ölürüz. Arkadaşlara ihtiyacınız olmadığını düşünebilirsiniz ama vardır. Dolayısıyla birbirinize iyi davranın. Ve arkadaşlarınızın da kendi hayatları olmasına saygı gösterin.

  Özellikle yaşınız büyüdükçe ve daha fazla sorumluluğunuz (ve daha az zamanınız) olduğunda. Her şey değişir. insanlar da değişir. Ama bağlantı yerinde kalır.

  11. Gördüğünüz her şeye inanmayın.
  Bir “Bana bak! Bana bak!” dünyasında yaşıyoruz. Herkes ünlü olmak ve kendini dışarıya güzel göstermek istiyor.

  Her yerde gördüğünüz tüm başarı hikayelerine inanmayın. YouTuber’lar, Instagram modelleri, milyoner girişimciler: Hepsi mükemmel gözükür. Ama siz yalnızca dışarıdan görebilirsiniz. Kötümser olmanıza gerek yok. Yalnızca görünüşleri gerçek olarak algılamayın.

  12. Eleştiriyi sevmeyi öğrenin.
  Birisi size eleştiri yapmak için zamanını ayırıyorsa müteşekkir olmalısınız. Neden? Bu sizin için yakıttır.

  Eleştiriyi kendinizi, ürününüzü veya servisinizi geliştirmek için kullanabilirsiniz. Ya da eğer eleştiri bir şey ifade etmiyorsa sizi sinirlendirebilir, ki bu da iyi bir şeydir. Bu tip bir sinir faydalıdır. “Onlara göstereceğim!”

  Asla bir pısırık olmayın. Eleştiriyi bir şampiyon gibi kaldırın.

  13. Eğer bedeninizle ilgilenemiyorsanız hiçbir şeyle ilgilenemezsiniz.
  Sevseniz de sevmeseniz de sağlığınızı tam olarak kontrol edemezsiniz. Sağlıklı beslenerek, egzersiz yaparak ve bedeninizi bir tuvalet gibi kullanmayarak yalnızca etki edebilirsiniz.

  Yalnızca kendini topla ve harekete geç. Ve bunu birkaç gün bu şekilde yapmaktan bahsetmiyorum. Hayır, bunu sağlıklı hayatınızın her günü yapın. Çünkü, bunu yapamıyorsanız, neyi yapabilirsiniz ki? Bunu hayatın zor zamanları için bir alıştırma olarak düşünün çünkü ne kadar güçlüyseniz o kadar iyidir.

  14. Mutluluk bir seçenektir.
  Düşüncelerinizi kontrol edersiniz. Bu, hayatınızda ne yapacağınıza sizin karar vereceğiniz anldıbına gelir. Eğer tatminsiz, sinirli veya korkmuşsanız bu tamamen sizsiniz.

  Her zaman şöyle düşünmüşümdür: “Asla mutlu olamam. Zengin olmalıyım, güzel bir arabam olmalı ve büyük bir ev almalıyım.”

  Ama hep yanlış düşünmüşüm. Şu anki hayatınızla mutlu olabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan bir karardır. Ve olaylar geliştikçe hala mutlu olacaksınız.

  15. Bir şey yaratın.
  Bir şey yarattığınızda (ne olduğu önemli değil), aktif olarak bir şey yapıyorsunuzdur. Ya bir problem çözersiniz ya da insanları eğlendirirsiniz.

  Dolayısıyla, bu kadar bilgi, ürün ve başkalarının eğlencesini tüketmek yerine kendi kendinize bir şey yaratmak için bir parça zaman ayırın. Kendi kendinize bir şey yaratmak zorunda değilsiniz, bunu başkalarıyla da yapabilirsiniz.

  Ne yaparsanız yapın, kendinizi yararlı biri yapın.

  Yani, sadece orada oturup bir makale daha okumayın, dışarı çıkın ve bir şey yapın.

  Hala burada ne yapıyorsunuz? Haydi işe koyulun.
  ···
 1. 2.
  +8 -1
  Liste var tutar
  edit: okurken gözlerim kanadı ama gerçekten emek vererek ve güzel şeyler yazmışsın al sana benden bir şuku
  ···
  1. 1.
   0
   senı tenzil ederim o zaman *
   ···
  2. 2.
   0
   @1 özet nerde?
   ···
   1. 1.
    0
    ne özeti amk kitap mı bu ? Özet:gibim amda canım cennette hayatı hiçbir yerde yok *
    ···
 2. 3.
  +1 -1
  Okumayın kör oldum
  ···
 3. 4.
  +3 -20
  Ananı değiştirip gibtim
  ···
  1. 1.
   0
   Senin ananla karşılıklı oturup ay çekirdeği yiyim boynuzlu alagavat seni
   ···
 4. 5.
  +3
  Helal emek var suku
  Edit:Beyler üşenmeyin okuyun pişmanlık duymicaksiniz
  ···
 5. 6.
  +1
  En önden lütfen
  Edit: Ben @6 demedim hanfendi
  ···
 6. 7.
  +2 -1
  Boş boş boş bunlar okumakla kalıyor
  ···
 7. 8.
  0
  Güzel bir makale olmuş tebrik ederim (bkz: beyler yeni karar verdim az bilgi sahibi)
  ···
 8. 9.
  0
  bune amk insanı hayvan okıycak bunu.
  ···
 9. 10.
  0
  Okumayın çok değüştim
  ···
 10. 11.
  0
  okumayın hayatım değişti.
  ···
 11. 12.
  -1
  Okumadım. Beyni yok...
  ···
 12. 13.
  +2
  Dediklerini yapın işten kovuldum kızdan ayrıldım daha rahatım şuan
  ···
 13. 14.
  +1
  Körlerin hayatlarını merak edenler okusun.

  anlamayanlar icin: okuyan kör olur diyorum
  ···
 14. 15.
  0
  Yararlı başlık
  ···
 15. 16.
  0
  Milyarder oldum sağol panpa
  ···
 16. 17.
  0
  Rezervasyon
  ···
 17. 18.
  +2
  Aslında bunları herkes biliyor lakin uygulayamıyor uygulamaktan çekinenler asosyal uygulayıp başarısız olanlar beta başarılılarsa alfa erkek olarak kalıyor.

  Güzel makale şuku
  ···
 18. 19.
  0
  Akskisjdjdjdjduejsnjdjdjshdheheje
  ···
 19. 20.
  0
  Güzel gibi ben bir rez alayım müsait olduğumda okurum eline sağlık
  ···