1. 1.
  +396 -357
  kurallar:

  evet, inci sözlüğe hoş geldiniz. ya da hoş gelmemiş de olabilirsiniz default olarak kimin hoş geldiğine ilişkin bir tanımımız henüz yok, ama karine olarak hoş geldin diyoruz işte. neyse madem geldiniz burası nasıl işler bir göz atalım.

  - inci sözlüğe üye olmak için kişilerin 18 yaşından büyük olması gerekmektedir.

  - inci sözlük gerçek özgürlüğün beşiğidir, amacımız özgürce eğlenmektir.

  - inci sözlük' de format değil jargon vardır. bu yüzden sözlük içinde yazarların argo şekilde konuşması olağan ve hoş karşılanır. buraya üye olmuş reşit bireyler burada kullanılan jargona alışmak zorundadırlar, bu jargona alışmak istemeyen kişiler inciden gidebilir, yukarılarda bir yerde (bkz: exit) diye bir tuş var, o tuşa basmak derdinize deva olur kanısındayım.

  - inci sözlük kullanıcılarının 3. şahıslara (sanatçı, siyasetçi, medyatik, medya maymunu, tanıdık, birisi, vs..) küfür ve / veya hakaret etmeleri yasaktır. etmeyin işte. hayır bizim için değil, asıl sizler için yani.

  - inci sözlük' de 3. şahıslara ulaşılmasını sağlayacak, ön ayak olacak, kolaylaştıracak bilgilerin paylaşılması yasaktır. bu bilgileri örneklemek gerekirse; resim, isim, email adresi, facebook adresi, cep telefonu numarası, ikametgah adresi olabilir. burası bir eğlence platformudur ve bu eğlence platformu vesilesi ile birileri zarar görürse artık burası eğlenceli bir yer olmaktan çıkar. yani sözün özü inci sözlükte 3. kişileri ulaşılabilir kılmak yasaktır.

  - inci sözlük yasa dışı işlerin yapılacağı bir sosyal paylaşım ortamı değildir. o yüzden uranyum ticareti, dünyayı ele geçirmek için adam toplama, nükleer zenginleştirme çalışmaları için alt yapı oluşturmak gibi şeyler bu sitede yapılamaz. inci sözlük illegalitenin legalize edildiği bir mecra değildir.

  - inci sözlük' de din ve siyaset konuşmaları yapılmaz, yasaktır.

  - inci sözlük bir ferre paylaşım mecrası değildir.

  - inci sözlük türkiye cumhuriyeti kanunlarına saygılı bir yerdir. kanunlar çerçevesinde kısıtlanmış ve/veya yasaklanmış hiç bir içerik inci sözlükte paylaşılamaz.
  ···
 1. 2.
  +307 -194
  inci sözlük külliyatı:

  evet kuralları anladığınıza göre, ki anlamadıysanız beyninizi gibiyim süper de anlattım zira, şimdi sıra geldi buradaki hakim jargon nedir onu öğrenmeye, zira cahil binler olabilirsiniz ama bu öğrenemeyeceğiniz anldıbına gelmiyor. senseyin etrafına toplaşın başlıyouz zira, genç padawanlarım.

  -şimdi burada herkes birbirine bin der. siz de bin diyin bir şey olmaz, bin demek candır.

  -bir başlığın ikinci entrysi o başlığın can damarıdır, en atarlı kısmıdır, @2 olmak büyük güçtür ve büyük sorumluluk ister, bu kısmı spider man' den arakladım çaktırmayın. bu konu ile alakadar güzel bir hadis vardır: @2 muhakkak gibecektir, @2 ile verilen ayar ne güzel ayar, @2 ile giben yazar ne güzel yazardır.

  -inci sözlükte tek hakaret vardır, ve bu da hakaretlerin en büyüğüdür, o hakaret ise; lise' lidir. yapcağınız her türlü yannanlık veya mallıktan sora zeki bir binin size liseli demesi kadar doğal bir şey yoktur. lise' li olanın azabı kabir azabıdır.

  -inci sözlüğün bel kemiği olan @2' de ana bacı muhabbeti yapmak liseli olmanın en belirgin özelliğidir. @2 anan gibi de mi eki eki gibi şeyler yazmayın, ya da yazın yannan kafalar tüm sözlük ahalisi sizle dalga geçsin.

  -inci sözlüğün bir kaç mottosu vardır, bunları tanıyalım:

  1.inci giber: inci sözlüğümüzün sloganıdır, her türlü ispatlanmıştır, hali hazırda ispatlanmaktadır.

  2.adam haklı beyler: birisi doğru bir şey söyleyipte bam telinize dokunduğunda böyle denir, katıldığınız, sevdiğiniz, hak verdiğiniz bir durum olursa adam haklı beyler diyin. adam olun.

  3.özet geç bin: uzun bir yazı yazılırsa hemen yapıştırılır bu laf, uzun yazana ayar vermeye yarar, amcıklık yapıp uzun yazan olursa, özet geç bin diyin ki amcık kendine gelsin, bana demeyin giberim adamı, bir yığın mod tanıyorum ben.

  4.fakir bin: liseli tanımlamasından sonra sözlüğün ikinci hakaretidir, kendini sevdirememiş herkes fakirdir, zenginlik para pulla olmaz amcıklık yapıp şu bu capsi veren herkes ayarı yer illa bir açığı bulunup, kendini sevdirene kadar fakirsin gerisi yalan.

  5.ccc... ccc: önemli bir şey söylenicekse ccc'ler içine alınır o laf. ccc' ler içine alınan laf illa gibör bir laftır, ccc' yi koyan adam onun ağırlığını omuzlarında hissetmelidir yoksa başka şeyler hisseder, hunharca.

  6.reyis: sözlükte sevilen sayılan kişilere reyis denir, cahiller reis dese de işin esası reyistir. bir kaç önemli reyis: sabri sarıoğlu, nihat doğan ve kaan sezyum' dur. mallar için örnek kullanım şekli: ccc üşüyoruz sabri reyis ccc

  7.titreyerek boşaldım: genelde bir saygı unsuru olarak belirtilir ve sözlük ile alakalı capslerden sonra söylenir.

  8. up up up: bunun anlamı ben bir başlık açtım ve sol yandan ekgib olmasını istemiyorm demektir. up up up yazmak sayfanın sol tarafta görükmesine hizmettir bir yerde.

  -inci sözlük olarak belli başlı aktivitelerimiz vardır bunlar:

  1.anket gibertme: her yerde anketler yapılıyor, inci yazaları organize olup bu ankertlerde en olmayacak şıkkı tutup birinci yaparlar, inci sözlük bünyesinde belarus' un dünya kupası' nı alması, serdar ortaç' ın emmy' i kazanması, bursa maçının 2-2 bitmesi olağandır, bu şıklar varsa bir ankette o kazanılabilir. ( deniz yıldız' ı anketinden amcıklık yapıp atılan milyonlarca oy geçersiz sayılırsa o bizi bağlamaz.)

  2.ziyaretler: kimisi buna saldırı der, yalan inanmayın saldırı değil ziyarettir, biz kudurmuş vandal köpekler değiliz biz saldırmayıp, ziyaret ederiz. ziyaretler bir mecranın kişilere sunduğu imkanları kullanıp o imkanlar ile o mecranın açıklıklarını yüze vurmadır. bunlar neler olabilir: radyo programlarına, tv programlarına bağlanmak (telefon, faks, tweet mesajı, sms, vs.) , internet sitesi ziyaretleri gibi şeyler olabilir. tweeter' ı giberten biz, ekşi' yi giberten biz kıvamında takılmayız bunlar olağan şeyler, eğleniyoruz gençler.

  3.facebook, chat room, cam room vs. ziyaretleri: bunlarda oluyor, kişiler organize olup kamunun kullanımına açk bu alanlarda hinlikler vs. yapıp kamuya açık ortamalrı geçici süre ile felç edip bu mecralarda düzen içinde yaşayanlara hayat öpücüğü veriyorlar. keyfinize uyanlara katılan işte işte, candır, ama dikkat edin facebook duvarıa gidip küfür edip başınızı yakmayın onun yerine dalga geçin, iyidir.

  -inci sözlük olarak herkes dedeler köyü doğumludur, herkesin ikametgahı ordadır, arıca dedeler bizim canımızdır, dedeler'i ve dedeler'in official fan page'i olan nobrain.dk' ı sevin sayın ama dedeler linkini sözlükte paylaşmayın yazık olur gençliğinize.

  -burada tanım ve tespit yapılmaz değil yapılır ama bunları yapan potansiyel sövme ve ayarlarına peşinen hazırlıklı olmak zorundadır. seviye yükseldiği anda inci sözlük acil müdahale timi olaya müdahale edip, gerekli dozda; am, gib züt müdahalesinde bulunur.

  -hak edene şuku ve + rep vermek delikanlılıktandır, hak etmeyene de sövmek ve eksi basmak candır.

  -sözlük yazarlığı ile alakalı karı milleti genelde cicişler gibi gibimsonik laflar eder, erkekler ise adam gibi delikanlı gibi beyler der. cicişler diyene basın eksiyi, şaka lan iyi davranın onlara. ayrıca vajişim falan da derler karı mileti, erkek milletinin titreyerek boşalma hakkı saklıdır.

  -genelde bu sol tarafta başlıklar belli olsun diye harfler uzatılır, genelde karılar yapar onu -m' leri uzatırlar, başlarda erken boşalma ile sonuçlanır ama sonradan alışırsınız, ayrıca erkekler de -r vs. gibi sert harfleri uzatırlar, liseli damgası yemekle son bulur büyük olasılıkla, ayık olun yani.

  -başlık açmak zor zanaattir ve 5 erden 10 kilo daşşak ister, o yüzden hazır olmadan başlık açmayın bir görün edin önce. sol taraf hızlıdır, millet sabri nasıl koşuyorsa o hızda başlık açar korkmayın zamanla alışırsınız sol tarafın hızına ve bazı başlıkların tutmama hadisesine, onur meselesi yapmayın, eğleniyoruz şurda.

  -sözlük gri ekran hatası verir, o gri ekran bize yaşadığımızı hissetiren bir uyarıdır, yoksa server hatası falan değildir, gri ekran inci sözlüğü inci yapan öğelerden birisidir, alışırsınız zamanla, gri ekran insanı paranoyak yapar, kişiyi her an tedbirli olması yönünde teşcik eder, işleyen demir paslanmaz, candır gri ekran.

  -sözlüğün olan biten ışığı hep yanar bozuk sanmayın, bu moderatör kısmı kerhane huursu gibi çok konuşur, genelde gibim sonik şeyler yazarlar okumayın bile, şaka lan okuyun, zütlük yapmayın. olan biten' de genelde sözlük ile ilgili önemli bilgiler sirküle edilir, bazı hassasiyet gerek duyrular yapılır, ziyaretler, anket gibertmeleri falan duyrulur. yani olan biten candır, inci' nin resmi gazete' si olan bitendir.

  -sözlüğün özelliklerinden biri (bkz: ben) tuşudur. o tuş arada çalışır arada çalışmaz, megoloman manyaklar olup da sürekli bakmanın anlamı yok. süprizlere açık olun. ben tuşu çalıştığı zaman duacı olun repleri esirgemeyin.

  -bu jargon homojendir ve zaman içinde elbetteki değişiklikler gösterecektir.
  Tümünü Göster
  ···
  1. 1.
   -3
   Helal et
   Hiç kimse burayı almamış amk, neyse ben alıyorum✋

   Reklam Alanı


   (bkz: 7deliklitokmak fetö ajanıdır kanıtlıyorum)

   Reklam Alanı

   ···
   1. 1.
    0
    Helal et
    Satılık arsa
    ···
  2. 2.
   -1
   Helal et
   Ben de buraya çiziyım settimi

   REKLAM ALANI

   mb ortaçağlı hikayem

   REKLAM ALANI
   ···
  3. 3.
   0
   Helal et
   Ben de buraya çiziyım settimi

   REKLAM ALANI

   mb ortaçağlı hikayem

   REKLAM ALANI
   ···
  4. 4.
   0
   özet geç bin
   ···
  5. diğerleri 2
 2. 3.
  +150 -121
  şimdi beyler, olabildiğince kısa tutarak mevzuyu anlatmaya çalışıcam.

  biliyorsunuz inci sözlükte herhangi bir kuralımız yok; basitçe türkiye cumhuriyeti mevzuatına ve sözlüğün mekaniğine aykırı olmamak kaydıyla her şey serbest. fakat bu özgürlüğü ve kuralsızlığı yanlış anlayanlar veya anlık kişisel hezeyanlar ile yok sayanlar oluyor. çoğunuz farkında değil ama özellikle inci olmak üzere tüm moderasyonunun zütünde ter akıyor, sırf kimse zarar görmesin, eğlencemiz bozulmasın, ağzımızın tadı kaçmasın diye.

  kısaca şöyle başlıyım durumu özetlemek babında: yaklaşık olarak 10 tane dava açılmış durumda, ve bu davaların sayısı her geçen gün artıyor.

  özellikle inci, inci sözlüğün admini sıfatı ile dava açanlarla tek tek konuşup iyi niyet ve hoş görü çerçevesinde davaları kapatmaya çalışıyor, ama bu her zaman için bu geçerli bir çözüm olmuyor maalesef. bu yüzden artık bazı şeyleri ciddi ciddi düşünmeniz, göz önüne almanız gerekmekte. beyler açık konuşayım biz vandal değiliz, ya da her şeye hakaret eden mallar veya insanları rahatsız eden sapıklar. o yüzden buna göre davranamya gayret gösterelim, durum ne olursa olsun.

  inci sözlükte kendi üslubumuz içerisinde birbirimizle argo bir dile konuşuyoruz, bunda sorun yok, ama bu üslubu 3. kişilere karşı kullanmanız halinde sorun oluyor. siz bir moderatörü eleştirmek için; "keyfi başlık silme huur çoçuğu" diyebilirsiniz, hatta diyin de sorun değil, girin bakın 37 sayfa nik altımın 30 sayfası bu şekilde misal. ama bu üslubu 3. bir kişiye, özellikle ünlü veya siyasi kişilere vs. yönelttiğiniz zaman sorun olması kaçınılmaz oluyor, ve sanıyorsunuz ki bu yazılanlar çizilenler kimsenin umrunda değil. siz anlık bir sinir veya gayet iyi niyetlibir geyik içerisinde bir şeyi yzdığınız zaman bir bakmışsınız iki gün sonra adınız bir ceza soruşturması içerisinde şüpheli olarak geçiyor, bunları aba altından sopa göstermek için veya korkutmak için demiyorum, ne yazık ki dhakikat bu. ve sanmayın ki çok da haksızlar. beyler bizim eğlencemiz veya tepkimiz vandalca olmamalı bunu da unutmayalım.

  bilişim mevzuatı açısından "inci sözlük" içerik sağlayıcı bir yer olarak geçiyor, dolayısı ile inci sözlük sağladığı içerikten sorumlu, fakat kendisi vastıası ile yayınlanan 3. kişilerin içeriklerinden sınırlı sorumlu durumda. yani siz bir kişiye hakaret ettiğiniz zaman inci sözlüğün sorumluluğu o hakareti kaldırmakla sınırlı oluyor sadece. ama hakaret edenin sorumluluğu devam ediyor, o içerik yayından kaldırılsa dahi devam ediyor bu sorumluluk. eğer zarar gördüğünü iddia eden kişi, savcılığı başvurup, savcılık kanalı ile bu bilgiler istenirse, inci sözlük bilgisine başvurulan olarak sizin ip numaranız gibi tüm bilgilerinii vermekle yükümlü oluyor. özet olarak: siz hakaret ettiğiniz zaman 3. bir kişiye bu sizi bağlıyor bizi değil ve inci sözlük' de bu yasa dışı içerikten sorumlu olan kişinin bilgileini savcılıkla paylaşmak zorunda oluyor.

  tabi her şey sırf hakaret suçunan ibaret değil, mevzuata göre şunların yapılması yasak:

  1) i̇ntihara yönlendirme (tck, madde 84),
  2) çocukların cinsel istismarı (tck, madde 103, birinci fıkra),
  3) uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını kolaylaştırma (tck, madde 190),
  4) sağlık için tehlikeli madde temini (tck, madde 194),
  5) müstehcenlik (tck, madde 226),
  6) fuhuş (tck, madde 227),
  7) kumar oynanması için yer ve imkân sağlama (tck, madde 228)
  8) hakaret (tck, madde 126)
  sizin gayet masum şekilde belki de geyik için açtığınız "beyler ot içiyorum kafam süper soruları alıyım" ya da ne biliyim, " beyler toplu intihar zirvesi yapıyoruz" ya da "bilmem kaç yaşındaki kız capsli" başlıları her an zütünüze girebilir. ve hali hazırda girmeye de başladı zaten, bakın yazının başında da söyledim: tam 10 tane dava var...

  özet şudur: inci sözlük olarak sözlüğün sorumluluğu bizzat kendi sağladığı içerikle sınırlıdır. sizin inci sözlük vasıtası ile sağladığınız içerikten biz sorumlu değiliz, bize 2 günlük bir süre verilir bu süre içerisinde söz konusu içeriği sildiğimiz anda sorumlulupumuz biter. fakat bunları yapanların sorumluluğu o şey silinse bile devam eder. yani sizin sorumluluğunuz o içerik silinse dahi devam eden bir sorumluluk.

  yani yukarıda sayılanlar yapmayın, hakaret, adult içerik, uuyşturucu, kumar veya yasa dışı işler vs işte...

  dediğimiz gibi sözlük olarak "bize ne oğlum biz uyardık" bile deme rahatlığı içerisinde değiliz, ki isim vermek istemiyorum, pek çok yer bu rahatlık içerisinde. inci tek tek dava açanlara dil dökerek davaları geri aldırtmaya çalışıyor vs. bunca işimiz arasında bir de dava açanlara "abi öğrenci onlar iyi niyetli hepsi pırlanta gibi adam" vs. diyerek sizin kötü niyetli olmadığınızı anlatmaya çalışıyoruz.

  özetin özeti: türk mevzuatı çerçevesinde istediğiniz herşeyi yapmakta serbestsiniz, fakat bu mevzuata aykırı davranırsanız bunun sorumluluğu ne yazık ki fiili yapan kişiler olarak sizde ve unutmayın, sahip olduğunuz nickler vs. sizi görünmez, dokunulmaz vs. yapmıyor, artık youtube videoları altına girilen yorumlar yüzünden dahi insanlar yargılanıyor. bu hassasiyetleri göz ardı etmeden hareket edin. eğlencemiz raadımız bozulmasın...
  Tümünü Göster
  ···
  1. 1.
   +3 -1
   birileri din ve siyaset yasak mı demiş
   paticim eskiyorsunuz
   ···
  2. 2.
   +13
   lan olum nasıl rahatsız etmiyoruz benim nickim bunun üzerine kurulu. kırıldım.
   ···
  3. 3.
   0
   Özet geç bin
   ···
  4. diğerleri 1
 3. 4.
  +94 -157
  buralar dolabilir..
  ···
  1. 1.
   +2
   bari şimdiden eksileyelim dolmadan
   ···
   1. 1.
    0
    yolla panpa
    ···
  2. 2.
   0
   tabi o zamanlar yanitla yok herkez rez yapıştırmış
   ···
  3. 3.
   0
   Okumadım sesli mesaj at amk
   ···
  4. diğerleri 1
 4. 5.
  +17 -19
  reserved
  ···
  1. 1.
   -1
   niye eksilediniz lan adamı ? rezervasyon yaptırmış alt tarafı ne var bunda ?
   suaREZ
   all rights RESERVED
   ···
  2. 2.
   0
   Helal et
   Ben de buradan arsa alıyom

   REKLAM ALANI

   (bkz: mb ortaçağlı hikayem)

   REKLAM ALANI
   ···
 5. 6.
  +63 -15
  am züt meme
  ···
 6. 7.
  +33 -13
  oha olm bunları paylaşmak yasak modlar görürse uçurur seni
  ···
 7. 8.
  +38 -15
  okuyanı gibsinler

  --reklam alınır---
  ···
 8. 9.
  +1 -4
  adv here
  ···
 9. 10.
  +41 -3
  okudum ama hala anlayamadım birazz daha uzatabilirdin
  ···
 10. 11.
  +2 -3
  reserved
  ···
 11. 12.
  +5 -3
  gibilir ki bu
  ···
 12. 13.
  +3 -6
  https://twitter.com/bellymasher
  ···
 13. 14.
  +1 -3
  tamam gibmiyorum basligi seviyorum bu pici aslinda
  ···
 14. 15.
  +3 -5
  --spoiler--
  bu alana reklam ver sen de kazan.
  --spoiler--
  ···
 15. 16.
  +1 -2
  rezerve
  ···
 16. 17.
  +3 -6
  rezerve

  seni hala seviyom burdan selam ossun.
  ···
 17. 18.
  +1 -3
  reserved
  ···
 18. 19.
  +1 -2
  daha önce okumuştum sanki
  ···
 19. 20.
  +6 -3
  çok uzun
  ···