/i/Siyaset

Saygı Çerçevesinde Özgür Siyaset Platformu
 1. 1.
  +76 -18
  giyim kuşam usulüne göre beyler bayanlar, buradaki çarpıklığı engellemek için bazı müdahalelerde bulunulmuştur kur an da...

  cahiliye devri olarak da bilinen, islamiyet öncesi arap toplumlarında bilindiği üzere kadına verilen değer sıfırın altındaydı. kadının toplumdaki giyim kuşam tarzı da, bugünkü bazı afrika toplumlarınınkinden farksızdı.

  peki nasıl giyinirlerdi;

  1- başlarına bir örtü geçirir ve bu örtünün iki uçlarını da omuzlarından arkaya doğru sarkıtmak suretiyle atarlardı. bu şekilde de gerdan, göğüs ve boyunları açıkta kalırdı.
  2 - giydikleri entari şeklindeki giysilerin de çoğunlukla göğüslerinin yarısını açıkta bıraktıkları olurdu. (Tıpkı bugünkü bazı afrika toplumlarında olduğu gibi)
  3 - çoğunluğu yırtmacı bulunan (moda olarak düşünmeyin bunu) giysiler giyerler bu da bacaklarının tamdıbını gösterir vaziyette bulunurdu.
  4 - Hatta genelde çok ince kumaştan giysiler giydiklerinden, tüm vücudu belli olur halde görünürdü.
  ...

  şimdi bu örnekler üzerinden, şunu söylemek gerekir; tüm bu ahlaksız yapılanmayı önlemek için, dönemin şartlarını göz önüne aldığımızda, kur an, kadınların daha kapalı giyinmesi için, bir ahlak şartı ortaya koymuştur. bu tipoloji, tamamen arap toplumunu modifiye etmek maksatlı evrensel bir çıkarım içeren kuraldır. ama özünde ilkin arap toplumundaki çarpıklık üzerinden evrensel bir mesaj vermiştir.

  şimdi gelelim bizim ülkedeki yobaz pekekentlere... bunlar da der ki, kadına tamamen kapanmayı türbanı çarşafı şart koşmuştur kur an... böyle bir durum yok! arap toplumundaki bu çarpıklığı gidermenin yolunu göstermiştir. kadınlara biraz daha kapalı giyinin mesajı le... çarşaftan marşaftan bahsetmemiştir.

  bundan bahseden arap bedevisi emevi köpekleridir. ve bunların günümüzdeki uzantıları... Türklüğünü , insanlara unutturmak isteyen arap özentisi yavşaklardır bunları isteyenler...

  şu unutulmasın; biz kadınıyla erkeğiyle Türk' üz... islamiyetten önce de büyük millettik şimdi de büyük milletiz. arapçılıkla, bedevi özentiliğiyle, ümmetçilik müptezelliği ile milli maneviyatımızı değiştiremezsiniz!
  ···
 1. 2.
  +5 -17
  Okuyanı gibsinler
  ···
 2. 3.
  +13
  Bizene arap kadınlarından
  ···
  1. 1.
   +1
   bize nesi mi var reis, etraf arap kadını doldu amk.
   ···
   1. 1.
    -1
    Onlar geçici gidecekler
    ···
 3. 4.
  +1
  rez tutacak
  ···
 4. 5.
  0
  Arap var çügü
  ···
 5. 6.
  +2 -3  ···
 6. 7.
  0
  Sonra okurum bREZZers
  ···
 7. 8.
  +4
  ben okudum amk dibine kadar haklısın.
  ···
 8. 9.
  -1
  kalktı
  ···
 9. 10.
  0
  KALKTI MI AQ OĞLU CiDDi MiSiN
  ···
  1. 1.
   0
   kalkar amk, kadın lafının geçmesi yeterli kalkması için.. ne çeşit bi abazanlık bu lan?
   ···
 10. 11.
  +2 -1
  Aslında bizim kapanmak isteyen hanımlarımız geleneksel kıyafetlerin az modernleştirilmiş halini giyse daha güzel olur. Kara çarşaf çok fazla bence de. Nasılsa el, ayak ve yüzün görünmeleri yasak değil.
  ···
  1. 1.
   +2
   kara çarşaf nedir usta? arap bedevisimiyiz arkadaş biz anlamıyorum? hangi ayetin neresinde kara çarşaf diye bir nesne tarifi var? bizim için önemli olan şey zihniyet, benlik, milli şuur... milli şuurun kutsiyetine sahip bir türk kızı zaten nasıl giyineceğini nasıl davranacağını bilir. üç kuruşluk arap müptezeli sakallı pekekentler mi öğretecek türk kızına nasıl giyineceğini?
   ···
  2. 2.
   0
   Kara çarşaf diye birşey ben de okumadım, tam olarak bilmiyorum ama örtünün tarzı şeyler yazıyor (ayet belirtemeyecem). Herhalde nasıl olacağı örf, adetlere bırakıldığı gibi bir şeyler dendiğini hatırlıyorum bazı hocalardan.
   ···
 11. 12.
  0
  iyi kesiyorsun yarın bizim dönercide başla
  ···
 12. 13.
  +1
  ARAP DEĞIL PARA
  ···
 13. 14.
  +1
  Daha entry e basmadan karikatürün direk özer aydoğan a ait olduğunu anladım
  ···
 14. 15.
  +1
  Araplara neden özeniyolar ki beyler adamların dünyaya kattığı bişey yok bunu ırkçılık anlaminda söylemiyorum. Adam gibi yaşadıkları toplasan 20 30 yıl var (hz.muhafazid,hz.Ömer ve hz. Ebubekir)sonrasi ne olduğu belli değil birde bizim tarihimize bak ahlak anlaminda üstünüz ,temizlikte üstünüz, onur şeref desen onlarda öyle bişey yok hala özentilik peşinde Abi Kur'an da yazdığı gibi oku düşün ve en doğru cevabı ver .
  ···
  1. 1.
   +1
   bence de...
   ···
 15. 16.
  +1
  Dünyada arap milletinden alçak bişey varsa o da arapçılıktır şuku
  ···
 16. 17.
  +2
  Olm ben sokakta görüyom bazen islamiyetten önceki arap kadınlarından bazılarını
  ···
  1. 1.
   0
   gırla gidiyo hem de...
   ···
 17. 18.
  +1
  Burası karışacak vaziyet al .Ayrıca kesinlikle katılıyorum bırakın artık şu arap özentiliğini dünyaya hiçbir gibe yaramayan kavmi -_-
  ···
  1. 1.
   0
   Yani bence de...
   ···