/i/Tespit

 1. 1.
  +133 -12
  Vereceğim taktikler kafadan sallanmis asılsız taktikler diil. Yıllarca tesko ve muallaklerle kavga ederken keşfettiğim hayat kurtaran taktikler. Uygulayabilmek için çok fit olmanıza gerek yok her Türk gencinin yapabileceği basit şeyler. Okumadan denedim dayak yedim dicek veletler gibtirsin gitsin. işte o taktikler:
  -TEMEL
  ilk önce tabiki dayak yiceksiniz. Ama bu sizin o huur evlatlarına karşı daha dayanıklı olmanızı saglicak. Kavga en azından güzel ülkemde dövus sanatlariyla öğrenilmez deneyimle öğrenilir. Ve filmlerdeki gibi yarım saat sürmez 30 sanyede biter.
  -ASLA YERE DÜŞME
  Kavgada bunu bilmek en temel taktiktir. Yere düştünüz an yamulursunuz. Ama dusersenizde hemen kalkin. Denge hayati bir şey.
  -RAKiBi TEKE iNDiR
  Bir kişiyle kavga etmek zaten zordur ama bi kaç tanesiyle baş etmek caylaklar için imkansizdir. Bir coguyla kavga etmek icin herşeyi hesaplamalisiniz. Yada yanınızda fazladan eleman olmalı.
  -HEDEF NOKTALAR
  Eminim çoğunuz yüze vurmanın çok can yaktini karşınızdakini hemen yere devirebiliceni dusunursunuz. Uzun vadede acısını çok çeker ama kavga anında o adrenalinle hissetmez. Bunun yerine karna vurmak o anlina nefesini keser ve iz birakmayip bela almanızı önler. Ama yinede suratin gözle çene arasındaki kısmına vurmak rakibi sarsar.
  -TASAKLAR VE SiZ
  Eğer karşınızdaki çok güçlüyse mantiksizca şeyler söyleyip ne diyon lan demesine kalmadan tasaklara vurup karşı yöne yardırın. Tasaklara alınan sert bir tekme rakibi uzun süre meşgul edebilir. Her zaman garantidir.
  -YUMRUK NASIL ATILIR
  Yumruğu her zaman one doğru ve omuzdan güç alarak atmalısınız. Yumruğu hangi elinizle atiyorsaniz ordaki ayağınızı ileri atmanızı tavsiye ederim.
  - BIÇAKLI SALDIRI
  Bıçaklı birine karşı maalesef pek şansınız yoktur. Eğitimini aldıysanız bıçağı elinden alabilirsiniz. Ama almadiysaniz ne isterse verin hiç bişey canınizdan önemli değildir.
  -KAVGA SONU
  Asla kavga alanında durmayın oradan kaçın. Yoksa ordaki duyarlı esnafın gazabına ugrayabilirsiniz.
  Evet arkadaşlar bana salliyo mk asosyali diyebilirsiniz. Ama bunları deneyenler bu emeğin farkına varicaktir.
  Edit:Arkadaşlar sizde ekleyebilirsiniz sukulayinlar sağ olun cukulayanlarin canı sağolsun
  ···
 1. 2.
  +99 -4
  Dayak yedim vericeğin taktiğin amk
  ···
  1. 1.
   0
   (bkz: sınıftaki çocuğa verdiğim göz karartan ayar) başınız dönebilir okuyunca
   ···
  2. 2.
   +2
   biraz da ben yazayım

   rakibe beklemediği bir anda saldırın. genelde kavgadan önce kısa bir süreliğine atışma durumu olur, "hayırdır lan sen kimsin vs.". daha rakip lafını tamamlayamadan güçlü bir yumruk savurun. ama bir tane vurup bırakmayın, ard arda mermi gibi yağdırın. hem beklemediği bir anda darbe aldığı için sarsılacaktır, hemde seri yumruklarınız sayesinde kavgada kendine olan öz güveni düşecektir.

   ayrıca eğer birden fazla kişiyle kavga ediyorsanız -ki ben bunu çok severim, bana büyük keyif verir- tek birine odaklanmayın, birine bir kaç tane vurun, hemen diğerine saldırın. aranızdaki mesafeyi de olabildiğince açmaya çalışın. asla çok yakınlarına girmeyin, yoksa bir anda üstüne çullanıp seni devirebilirler. sürekli ileri geri, sağa sola adımlar at. seri ol.

   asla pes etme. bir kavgada dayak yiyen konuma düşmüş olabilirsin, ama bu senin durumu kabullenip yediğin dayağın bitmesini beklemeni gerektirmiyor. saldırmaya devam et. belki vurduğun darbelerden biri rakibinin hassas bir yerine gelecek karşıdaki kişi nakavt olacak. belki sandığından daha yorgundur ve gücü tükenip kavgayı bırakacak. belki de bir yerden sana yardım gelecek. hiç bir şey yapamıyorsan, vuramıyorsan bile çırpın. ama asla dayak yediğini kabullenip pes etme.

   kavgada yapman gerekenler kadar yapmaman gerekenlerde vardır, mesela kavgada rakibine çenesinin altından vurma. bu dilinin kopmasına neden olabilir. kavga biter, taraflar sakinleşir ama rakibin bu kavganın sonucunu ömür boyu çekebilir. mantıklı düşün. buna yapmamaya çok dikkat et.

   bir de asla bir kişiye birden fazla kişiyle saldırma, rakibinde kesici alet vs yoksa sende kullanma. rakibin senden çok güçsüzse ve sana fiziki saldırı yapmıyorsa sende ona saldırma. bunlar delikanlılığa sığmaz.

   bunlar benim tecrübelerime dayanan taktiklerdir, yani kişisel düşüncelerim. hadi eyvallah.
   ···
 2. 3.
  +14 -1
  Sorunlarınızı konuşarak çözmeye çalışın.
  ···
  1. 1.
   +3 -3
   kavga ederek çözebileceğin şeyleri konuşarak uzatma
   ···
  2. 2.
   +6
   al işte amk kürt cahilinin attığı yoruma bak
   ···
  3. 3.
   0
   Sende haklısın ama bazı insanlar laftan pek anlamıyolar kendilerini bi tak zannedip "sen ne diyon la amua kodum"diyerek insana saldirabiliyolar bu tiplemelere karşı konuşmak hicbir zman cozum olmuyor malesef
   ···
  4. diğerleri 1
 3. 4.
  +7
  14. Dalaylamadan ders aldim ben... Şuku
  ···
 4. 5.
  +8
  Taktik maktik yok yumruk yumruk yumruk
  ···
 5. 6.
  +9 -3
  sadece bıçak ve birçok kişi ile insanlara saldırır bu k*rtler..

  gördüğünüz yerde tipi bozuksa rahatça dövebilirsiniz.
  ···
 6. 7.
  -1
  @2 Gibtir git veled en başı okumamissin
  ···
  1. 1.
   0
   Kardeş senin dıbına misafir çocuğu sokarım
   ···
 7. 8.
  +4

  Taktik maktik yok Bam Bam Bam

  ···
 8. 9.
  0
  Fos taktikler karşımda bu hareketi yapacak adamo silkerim
  ···
  1. 1.
   +1
   Ayy zütüm klavyen kırılsa 3 gün yas tutarsın burdan atma
   ···
  2. 2.
   0
   Kardeş ben husumetim olmadıkça kimseyle kavga etmem pc falanda yok bende dandik bi telden giriyom ne dememi bekliyon gel vs gösteriyim falanmı
   ···
 9. 10.
  +8 -1
  @9 adres ver deneyek
  ···
 10. 11.
  +5 -1
  Sag elle yumruk atıcaksak sol ayağın önde olması lazım degilmi AMK daha cok güç alırsın
  ···
  1. 1.
   0
   Sanmam sag ayagından destek alip sagla daha iyi cakilir bence ivme hız sinerjik atletik fantastik hap hop kop çak
   ···
 11. 12.
  0
  hnnmmmmmmmm
  ···
 12. 13.
  +7
  Salak salak konuşuyor amk. En basitinden kavga sırasında karına vurmak boştur çünkü nerede ise herkes karnına yumruk yerken karnını kasar, yumruğun etkisini ciddi olarak azaltır. Kafaya indirilen okkalı bir darbe ise rakibin dengesini bozar.
  ···
  1. 1.
   0
   Lan amk salağı diyafram diye birşey var oraya vursan hızlı adamın nefesini kesersin biraz beyin kullan aq
   ···
  2. 2.
   0
   Karın kası diye bir şey de var gerzek. Olmasa bile kavgada diyafram falan aranmaz amk. Başlardan birine inecek tek darbeye bakar.
   ···
  3. 3.
   0
   tekvandoya gittmiştim bi aralar. Karına vurmak rakibini nefesine keser ama sert vurmak lazım hemde baya
   ···
  4. diğerleri 1
 13. 14.
  0
  Suanda hastaneden yaziyom mk cocugu
  ···
 14. 15.
  0
  Rezervasyon
  ···
 15. 16.
  0
  Adamin boğazına falan vurun amk diyaframa yapılan güzel bi vurus da adami yavaşlatıyor
  ···
 16. 17.
  0
  Pek bilgi olmasada yanlis bilgi yok suku
  ···
 17. 18.
  0
  @17 o nasıl bi çelişki mk
  ···
 18. 19.
  0
  Rezerved
  ···
 19. 20.
  0
  Ya dıbına kodum sözlükte ne kadar bruce lee var geçen seferde söyledim kavgada iyi olmak istiyorsanız gidin karate yapın güreş yapın birşeyler yapın sonra dayak yemeyin beyler
  ···