/i/Soru Cevap

Bilmemek değil başlık açmamak ayıptır.
 1. 1.
  +1
  Evet soru açık kimler kullanabilmeli herkes mi zenginler mi eğitimliler mi gençler yaşlılar her neyse işte iki saat şıkla uğraşamam sizce kimler doğru kişiyi seçmeye daha yatkın.
  ···
 1. 2.
  +4
  Kimse. Herkes kendi takunda boğulmalı. Demokrasi taktan bir sistem. Başkaları benim zorbamı seçememeli amk.
  ···
 2. 3.
  +1
  gençler ve eğitimliler
  ···
 3. 4.
  +5
  lahmacun ustaları
  ···
 4. 5.
  +3
  Sadece 65 yaş üstü
  ···
  1. 1.
   +1
   işte gerçekçi bir yorum şuku
   ···
 5. 6.
  +1
  Hiç kimse. Ülke teknokrat, militarist ve liyakata dayalı bir dikta tarafından yönetilmelidir. Bir meclis olacaksa bu donanımlı kişiler mecliste olurlar. Bir anaokulu öğretmeni istediği kadar eğitimli olsun, sonuç olarak o bir devletin yönetimi hakkında söz sahibi olacak kadar donanımlı değildir.

  Not: Bu entry TC için girilmemiştir. Bir ütopya fikiri dahilinde girilmiştir.
  ···
  1. 1.
   0
   Ne kadar donanımlı olursa olsun kendi çıkarı için hareket etmesini önleyemezsin, teknokrarın kendi çıkarı ülkenin çıkarıyla uyuşmayabilir. Bu ikisinin paralel olduğu bir sistem kurman lazım.
   ···
   1. 1.
    0
    Öyle bir şey olursa halk gerekeni yapar. Ayrıca orduda bölünmeler olur ve mutlaka zütlerinde patlar. En zeki hareket namuslu olmaktır.
    ···
  2. 2.
   0
   Birkaç teknokratın vicdanına bırakıyorsun ülkeyi. Ayrıca halk hiçbir şey yapamaz çünkü teknokratların hareketlerini sorgulamak halka düşmez, halk teknoktatların kendi yararı için çalıştığını düşünür. Orduda bölünmeler elbet olur farklı çıkar grupları oluşur. Fakat akıllı olan dürüst davranmak değil lobicilik yapmak, önde olan grubun adamı olmaktır. Sonuçta bu da halka yaramaz.
   ···
 6. 7.
  0
  Ben oy falan kullanmam. Konu oy kullanmaksa o ülkenin vatandaşı olduğu herkes kullanmalı, konu kilit, laga lugaya gerek yok
  ···
  1. 1.
   0
   köyünden çıkmamış, dünyayı tanımamış bir hayat görüsü olmayan adam ülke yönetimine yön vermemeli
   ···