/i/Tespit

 1. 1.
  +26 -6
  Adamın diyelim 5 çocuğu var ve karısından boşandı. Bu adam babalık yapmak istemiyorsa ona zorla nafaka ödetemezsin. Bir insan özgürce şerefsiz olabilmeli. Sen namussuz bir insana zorla babalık yaptırtamazsın. Adam vermiyorsa vermiyor kardeşim sen zorla nafaka ödetemezsin bu zorbalık. Onu da geçtim bir baba çocuklarına bakmak isterse zaten nafakayı gibtir et her türlü yardımı yapar ama devletin buna zorlaması faşizmden başka bir şey değildir.
  ···
 1. 2.
  +10 -1
  ben o karıyı gebertirdim net söyleyeyim.
  ···
  1. 1.
   +6
   Bunun için hapis yatarsın. O kadın ise bir dolandırıcıdır. Yasal dolandırıcı.
   ···
   1. 1.
    +1
    o mal da karıya nafaka ödeyene kadar avukata verseymiş parayı zütünü kurtarırmış.
    ···
  2. 2.
   +6
   5 lira bile vereceğime o huurya hapis yatarım net.
   ···
 2. 3.
  +2
  iyi dedin qral
  ···
 3. 4.
  +1 -1
  şey zaten nafakayı çoğu ödemiyor. hem ödemeyip hem de haciz gelmesin diye hiçbir yerde çalışıyor görünmeyen, maaşını elden alan biliyorum.
  ···
  1. 1.
   +3
   Ben senin iddiana kulak asmam kardeşim. Ben yasaya bakarım, ben devlete bakarım. Böyle bir şey var ve bu bildiğin saçmalık.
   ···
   1. 1.
    +1 -5
    yalan yok pasif agresif ergen tavrın beni güldürdü
    ···
  2. 2.
   0
   http://c12.incisozluk.com...11507/6/2281576_oe584.jpg
   ···
 4. 5.
  +1
  Gereken şey büyük bir tepki, hiç kimse evlenmezse seve seve kaldırırlar o nafaka saçmalığını ama örgütlü bir şekilde bir şeyleri protesto eden tek milletiz. Çare Mgtow
  ···
 5. 6.
  +2
  Vay amk enayisi ahahhshahhaha
  ···
 6. 7.
  +4
  nofap zannettim gidiyorum
  ···
 7. 8.
  +2
  Başıma gelseydi eğer nafaka ödeyeceğime kadını doğrayıp lağım kuyusuna atarım itiraf da etmem sonsuza dek takun içinde dursun amk huursu
  ···
 8. 9.
  +2
  Nafakayı savunuyor musun eleştiriyor musun belli değil amk. Daha önce nafaka ödemiş birisi olarak diyebilirim ki nafaka tek kelimeyle zulümdür.
  ···
  1. 1.
   0
   Nafaka olmamalıdır.
   ···
 9. 10.
  +2 -4
  iyi dıbına koyim. herkes kedi gibi gibip gibip bıraksın. 5 tane çocuğa ananın amı mı bakacak. o nafakayı kadın kendine almıyor. çocukları için alıyor.
  ···
  1. 1.
   +2 -1
   Adam bakmam diyor zorla baktıramazsın ayrıca yapmasalardı, zorla mı gibiştiriyorlar. He ayriyeten bu nafakayla parayı sevgilisiyle yiyip çocuklara bakmayan kadınlar da var. Nafaka işi olmaz, bu iş gönülden yapılır.
   ···
  2. 2.
   0
   kadın ölse ne yannanımı yiyecen? 5 çocuğa gibe gibe baktırır devlet.
   ···
 10. 11.
  +6
  bu devirde evlenip bedava am gibiyim diyenler nafaka parası ödeyince gibtiği amın bedava olmadığını anlama şoku..
  ···
  1. 1.
   0
   Kıvanç Tatlıtuğ gibi tipin yoksa bu ülkede bedavaya amcık yok.
   ···
 11. 12.
  +1
  Evlatlıktan filan reddedip sıyrılabiliyor mu? Yoksa evliyken kendi nüfusuna geçti diye kurtulamıyor mu veletten? Hukukçu biri yok mu sözlükte amk?
  ···
  1. 1.
   0
   evlatlıktan ret diye bi şey yok
   ···
  2. 2.
   +1
   Hukuk sistemimizde evlatlıktan ret diye bir müessese yok. Çocuğa ödenen iştirak nafakası sırf soybağından kaynaklı bir yükümlülük. Bunun için yalnızca evli olup bosanmaya gerek yok. Cocukla baba arasında soybağı kurulan her durumda (çocuğu tanıma veya babalık davası) babanın çocuğa iştirak nafakası ödeme yükümlülüğü bulunmaktadır. Bundan kaçış yolu yok.
   ···
   1. 1.
    +1
    Anladım panpa, eyvallah, güzel açıklamışsın.
    ···
 12. 13.
  -1


  HANJO Hep OTUJ BiY, Öcü Pışpış delik öcü öcü, sok cici ülyaa şonra olur cocuk Mafakka BUMM!! Cici Mastürpiston cici, Düüüt...
  ···
 13. 14.
  0
  aga bak bu haberlere bakıp gibik sokuk yorumlar yapmayın. nafaka saçma bir düzenleme falan değil hükümleri var. haberlerin çoğu gerçeğin 10da birini yansıtıyor. iktidar da bunu pompalıyor çünkü iktidar insanların boşanmasını istemiyor.
  ···
  1. 1.
   0
   Nafaka olmamalıdır. Nafaka kan emiciliktir.
   ···