/i/Bilim

"hayatta en hakiki mürşit ilimdir, fendir. ilimin ve fennin dışında mürşit aramak gaflettir, dalalettir, cehalettir".
M.K ATATÜRK
 1. 1.
  +214 -13
  http://www.imgim.com/2814inciu6445869.jpg

  Beyler bu başlıkta size solucan deliklerinin tanımını yapıcam. nedir, ne taka yarar?

  Solucan deliklerine birer kestirme yol diyebiliriz.
  Mesela Dünya'dan 6 milyar ışık yılı(57664800000000000000000 km) uzaklıkta bir gezegene gitmek istediniz. Işık hızında seyahat etseniz(ki bu mümkün değil) 6 milyar yılınızı alır. 6 milyar yıl. solucan delikleri ise mekanı bükerek sizi 6 milyar yıldan kurtarır. bir köprü görevi görür, tünel gibi bişeydir. eğer anlamadıysanız basit bir örnek ile anlayabilirsiniz;
  bir kağıt, peçete vb. birşey alın. bunun üzerinde iki nokta belirleyin. ardından kağıdı katlayarak bu iki noktayı birleştirir. solucan deliği böyle işler. fakat sizin kağıt üzerindeki solucan deliğiniz yuvarlak olacaktır. Çünkü 2 boyutlu bir yerde yaptınız bunu. Yani sadece x ve y koordinatları var. eğer z koordinatı da eklenip 3 boyutlu olursa solucan deliği küre şeklinde olacaktır.Fakat aynı zamanda solucan delikleri zaman yolculuğu da yaptırabilir. Çünkü uzay ve zaman ayrılmaz bir ikilidir. uzay bükülürse zaman da bükülür. solucan delikleri uzayı büktüklerine göre zamanı da büker. eğer içine girerseniz bir yıldızın doğumundan başlayıp ölümünü izleyebilirsiniz. yani çooooooook uzun bir zamanı size birkaç dakikada yaşatabilir bu da çok hızlı hareket edebileceğiniz anldıbına gelir. fakat dışardan bakan birisi aynı şeyi söyleyemez. sizin donduğunuzu söyleyecektir. zaman görecelidir. size göre hızlı geçerken, bir başkasına yavaş geçebilir.

  içine girersek ne olur?
  Aslında var olan solucan deliklerine giremezsiniz. Çünkü mikroskobik boyuttalar, anında yok oluyorlar ve ağızları genişletilemez. Anında yok olmalarının sebebi fizikteki enerjinin korunumu yasası. Enerjinin korunumu yasası uyarınca Evrendeki toplam enerji miktarı değişmiyor. Tıpkı nötr bir atomun pozitif yüklü protonları ile negatif yüklü elektronlarının sahip olduğu karşıt yüklerin birbirini sıfırlaması gibi Evrenin toplam enerjisi de sıfır olarak hesaplanıyor. Evrenin toplam enerjisi sıfır olduğu için uzayın genişlemesine yol açan negatif enerji (aslında negatif basınç) ile karadelikleri oluşturan pozitif enerji (kütleçekim) birbirini dengeliyor. Gerçi Evrenin tamamı dikkate alınacak olursa bu dengenin birkaç milyar yıl önce bozulduğu görülüyor. Karanlık enerjinin kaynağı olarak düşünülen negatif basınç Evrenin gittikçe hızlanarak genişlemesine yol açıyor. Hadi uzun süre tutmayı başardınız. Ağzını da genişlettiniz. içine girdiğinizde solucan deliği bozulup çökebilir veya patlayabilir. Hadi onu da aştınız. Zamanda yolculuk yapabilirsiniz. Geleceğe gidersiniz. Yukarıda bahsettim. Geçmişe de gidebilirsiniz. Bunun da 2 yolu var: solucan deliği tünelinin çıkış ağzını uzayda ışık hızına yakın bir hızda hareket ettirmek, ardından tüneli at nalı gibi bükerek giriş ağzıyla çıkış ağzını yan yana getirmek. Bu durumda solucande-liğine giren kişi tünelin bükülme şekli ile yönüne bağlı olarak zamanda geçmişe veya geleceğe yolculuk edebilir (ışık hızına yaklaşan cisimlerde zaman Dünyâya göre yavaşlıyor). Solucan deliğinin öbür ucunda kendi çevresinde ışık hızına yakın bir hızda dönen ve güçlü çekim alanına sahip uzay-zamanı büken süper kütleli herhangi bir karadelik olması gerek. Karadeliğin güçlü kütleçekim alanı solucan deliğinin uzak ucunda zamanın Dünya'ya göre daha yavaş geçmesini sağlıyor. Böylece solucan deliğiyle Dünya'ya geri dönen kişi geçmişe seyahat edebiliyor.

  Aklıma daha fazla yazacak birşey gelmiyor. Aalında var da karadeliklere falan değiniyo biraz. Onları okuyup editlerim. Ayrıca başka başlıklarda kara delikler ve bayz delikleri de anlatacağım. Genel görelelik kuramı vb. De anlatıcam.

  EDiT1:beyler tekrar okudum da 1800000000000000 km ışığın 6 milyar saniyede aldığı yolu hesaplamışım. Yukarıda düzelttim.

  EDiT2:seviyeyi yükseltmeden beyler am züt meme.

  EDiT3:solcucan yazdığımı daha yeni fark ettim. Modlar bi el atın be. Eyvallah

  EDiT4: Bazı panpalarım demiş bunlardan tamamen gerçek gibi bahsetmişsin. Yazmayı unutmuşum şimdi yazıyorum bunlar teori. Kağıt üzerinde kanıtlandı fakat gerçekte bulunamadı.
  ÖZET:En iyisi am ve züt deliği
  ···
 1. 2.
  +172 -1
  ben o deliğe sokarım

  edit: yararlı bilgi
  ···
  1. 1.
   +3 -69
   mod seçimi demek herkes görecek demektir. yerimi alayımda şukulardan bende nasipleneyim. üstteki bin helal etmesende olur.s2mde değil.
   ···
   1. 1.
    +17
    Üstte kalsın diye helal et
    Sonunda bu konuya değinen bi insan evladi. Bu benim büyük ilgi alanımdır. Ellerine sağlık kardeşim. Sözlükte gelişme var *
    ···
   2. 2.
    +3
    solcucan kim pampa ?
    ···
   3. 3.
    +6 -1
    Okumayın beyler paralel evrene geçtim burada gay olup vurduruyorsunuz sakın ha
    ···
   4. 4.
    +3
    solcucan solcu can bilinçaltı veriyor amk uzaklaşın
    ···
   5. diğerleri 2
  2. 2.
   +31 -6
   iNTERSTELLAR iZLEYiP ETKiSiNDE KALAN LiSELi
   ···
   1. 1.
    +2 -1
    soru: kara delik solucan deliğini yutarsa ne olur ?
    soru2: evrenin sürekli genişliyor olması demek sürekli yeni karadeliklerin ortaya çıkması anldıbına gelir. bir gün bir uyanmışsın karadeliğin biri dünyayı yutmuş. bu mümkün mü? (öylesine merak ettim.)
    ···
   2. 2.
    +2
    Kara delik yutmaz.. kütle ağırlığı ve çekim gücü sayesinde, maddeyi enerjiye çevirir. Evrenin genişlemesi kuranda da belirtildiği üzere, big banga dayalı bir olay. Bir Atom bombasının patlamasındaki açığa çıkan şok dalgalarını baz al şok dalgaları atmosferimizin içinde gerçekleştiğinden, sürtünme sayesinde durulur. Ama patlamayla oluşan evren, her bir açıya doğru sürtünme olmadığından dışa doğru ilk anki gibi genişlemeye devam ediyor. Kara delik bir sabah dünyayı yutar mı? Bu o kadar hızlı olamaz, çünkü güneş sistemimizden büyük olması gerekir ve önce sistematik yörüngeden çıkmamız lazım. Ayın dünyaya, kayper kuşağının diğer gezegenlere güneşe doğru çkılmamıza ve felaketlerin doğması gerekir bu da zaman alır.
    ···
   3. 3.
    +1
    buranın seviyes, çok yükseldi amk

    amzütmeme am züt meme amcıııkk sulu sulu
    ···
   4. diğerleri 1
  3. 3.
   0
   kalsın burada
   ···
  4. diğerleri 1
 2. 3.
  +21 -2
  Yarram sanki evren iki boyutlu. O Einstein ın gözünü gibim ona inananları skiyor
  ···
  1. 1.
   -1
   Sanki kenan Evren düz bir çizgi de evreni ikiye katlıyor am beyinli
   ···
   1. 1.
    0
    yannan oku amk şunu adam akıllı
    ···
   2. 2.
    0
    Ben onu okuyalı sen yoktun amck. Sen olana kadar da kafa yordum o teze. Bana okumamı söylüyorsun
    ···
   3. 3.
    +1
    adama sövüyon da kütlenin uzayı ve zamanı büktüğünü teee anasının amı zamanında düşünmüş.
    ···
   4. 4.
    0
    Kütle uzay ve zamanı büküyor olsa, güneşin ağırlığı diğer gezegenleri etrafında döndürüyorsa, gezegenlerin hızı, güneşe çakılmalarına engelse, peki neden yıldızımızın etrafında dönenlerin hepsi düz bir çizgide?
    ···
   5. 5.
    0
    hepsi düz bir çizgide değil ki.
    ···
   6. 6.
    0
    Düz çizgi dediğin yörünge mi?
    ···
   7. 7.
    +2 -1
    Bakın arkadaşlar, bu bilim dalının besini, hayalperest olmak. Hayalperestlik yanlış mıdır değildir. Bu sayede Plütona 9 yıl gibi kısa bir zamanda New horizons u yolladılar. Yerçekimsel sapan ile... Ama anlatmak istediğim şu, solucan deliği, kara delik. Kara delikten bizim güneş sistemimize yabancı cisimler gelebilirmiş... Bunu söyleyen bilim insanı, solucan deliğini savunan bilim insanı. Her kurulan hayal de doğru değildir. Paralel evren konusuna yok diyemeyiz çünkü hiçbirşey bilem eye ceğiz bu konuda. Ama şundan eminim ki solucan deliği diye birşey olamaz ve kara delikler evrenin sıfırlama noktaları olabilir. Bu benim tezim, çünkü bir Bang de enerjiden madde, cisim oluştu. Cisim ve maddeyi tekrar enerjiye dönüştüren ve uzaya kuasar şeklinde boşalım yapan noktalar olarak görülüyor.
    ···
   8. 8.
    +2
    Burda gelmis bilimadamlarınin hayalciliginden bahsediyor harbi mal amk az cok biseylerde yazabiliyor ona yaniyorum, bilimin zaten en muthis yani yozlasmıs kanitsız olmasına ragmen bu boyledir diyenlerden ziyade kanıta deneye gözlemw dayalı olmasıdır hayalcilik de ne demek amk ? Hatta hic biseye kesin budur denmez bilimde , yeri gelir eger o olay birgun birileri tarafından çürütülür veya gelistirilirse bilim insanlarıda memnuniyetle digeri tezi çöpe atar yenisini yerine koyar yani kimse iskembeden salladıgını dayatamaz, hayalcilik kelimesini kullanirken haddini bil
    ···
   9. 9.
    -1
    Sen kör cahilin ta kendisisin. dıbınakodumun aynştaynı bile solucan deliğş tezini yani bilinen cisim geçebilen solucan deliği tezini öyle saçma bulmuş olmalı ki, bunun saçma olduğunu üstü kapalı yolla "evren, solucan deliğine izin veremez" buna benzer bir söz kullandı. Ayrıca hayalperest stephen hawking, başka evrenler başka dünyalar başka yaratıklar diye hayal kuruyor, uzaylı istilasına maruz kalacağımızı savunuyor dıbınakoduğum bu adamı da dünyanın en zeki adamı olarak kabul ediyorlar. Hayal kurmadan nasıl keşif Yapacaksın? Önce ay'a bakıp hayal kurmalı sonra gidiş planlarını yapmalısın.. gib kafalı anan baban önce bir çocuğumuz olsun büyüsün adam olsun evlensin diye ne hayallerle senin planını yapıp temelini attılar, ama hayalkırıklığı ile karşılaştılar ki bu adam boş hayali savunuyor.
    ···
   10. 10.
    0
    Turuncu, ayrıca seni bu konuları tartışmak adına konuşmaya davet ediyorum. Telden konuşmaya olumlu bakarsan, telefon numaranı yolla sana açıklamak istediğim tonla konu var. Bakalım mal mıyım o zaman cevap verirsin.
    ···
   11. 11.
    +2 -1
    Evet malsın ayrıca boş bir kibir içindesin de. ilk öncelikle gidip de stephan hawking'e gidip de boş hayal kuran mal diyorsun. Bunu hayatta ne tak becerdin de diyorsun aptallığın da bir sınırı olmalı amk herife bak dünyanın en zeki adamlarından birine hiçbir gibim kuram bulmayan iki üç tane gibik makale okuyup kendi kafasına göre yorumlayan adam diyor. Sinirden cümleyi toparlayamadım bile anlayan anlar
    ···
   12. 12.
    +2
    Evrimi Size nakşetmek için bilim senaryoları yazılıyor. History ya da discovery de yıldızlarla sohbet adında bi Program var izle bakalım bilim üzerinden her konuyu yaradılışa hakaret, alay ederek evrime dayandırıyorlar. Düşünen insanların bu cahillerin inançsızlaştırma çabalarına itibar etmeyeceğinden eminim.. Milyonlarca yıl önce tek hücreli canlılar varmış okyanus dibindeki bacalardan çıkan mineral Protein sayesinde evrimleşmişler sonra omurgalı canlılara evrilmişler gözleri oluşmuş * gözleri nasıl evrilmiş izle de fiyaskosu gör. Görmek nedir bilmeyen bir canlı demiş ki görmem lazım ve dnası kromozomu değişmiş fiziksel olarak mutasyon geçirmiş. Sonra bi tanesinin canı sıkılmış demiş ki karaya çıkmam lazım ve solunum sistemi değişmiş karaya göre evrilmiş demiş ki ayağa kalkmam lazım * ayağa kalkmış ve kuru besinler yemiş kıllanmış maymun olmuş sonra yine demiş ki kıllarımı aldırma lazım daha güzel görünmek için ve dişi maymunu skebilmek için insana evrilmiş konuşmaya başlamış sonra doğarak dünyaya gelmeyi bulmuşlar rahimde kanlanma spermlerin savaşı dünyalar savaşı anasının dıbının savaşı beyinler savaşı amk çocuklarının yazdığı senaryoya bak. Bir de git bu schzophrene zeki de gibeyim senin zihniyetinin!!!
    ···
   13. 13.
    0
    Aynstayna küfür etme haddini kendinde nasıl buluyon harbi akıl alır gibi degil aynştayn günümüzün bu imkanları yokken muhtemelen senin dedelerin ahırda havyan taku temizlerken o tüm dünyanın 2016 yılında bile dogruladıgı basarılara imza atıyor bunun cogunlugunuda uzay meselesi olusturuyor adamin kapasitesini hayal bile edemeyiz, hawkingin deli oldugunu baska yasanabilir dunyalar akilli canlilar olabilecegini soyledigi cumlelere kufurler sallıyosun peki bu ihtimali okudunmu hic en kucuk olasilikla bile dunyamiza benzeyen yasam barındıran gezegenlerden milyonlarca var bak en dusuk en dusuk olasılik ne yani ucsuz bucaksix evrende yanliz oldugumuzu dusunmek normal yanliz olmadigimizi dusunmek sacmalikmi? Ki zaten dunyamizi bizi olusturan elementler uzayda bolca var baska gezegenlerden dunymiza yasam taşinma ihtimali muthis derecede yuksek neil reisin bu konudaki vdeosunu izle. Dostum cidden cok cok yanılıyosun bu isimlere düsmanlıgına anlam veremiyorum akıllı tasarım düsuncesi senin gözlerini kör etmis evrime ulan bukadar acik ve net biseye bile sacma sacma sallaman dahada komik bide hrseyi oldu bittiyle yazmis iste yok şu demis karaya cikacam bu demis ayaga kalkip yürücem milyonlarca hatta milyar yıl surmüs(Halada süruyor evrim asla durmaz ) bir sureci carpıtiyon herseyi gectim dunyayi 3 milyar yil once yaratan tanri insanlar niye son 20 bin yıl icinde yerlestirmis ? Ondan once ne tak yiyormus dinozorlarin belgeselinimi izliyormus dikkat et 20 dedim 200 bin degil okadar geriye gidersen ilk insanların evrimi seni karsiliyor ama ben yinede senin inandigin dilden direk insanin dunyaya bırakildigi tarihten itibaren dedim buda sana kiyagim olsun
    ···
   14. 14.
    -1
    Ben evrime şu konu da hak veriyorum. Çok mükemmel bir örnek verilmişti. -Bir boz ayı çifleşmeden sonra, DNA kopyalanmasını yaşıyor doğuracağı yavrusu için. Kopyalama esnasında bir farklılık, boz ayının rengini beyaza dönüştürüyor. Organların işlevselliği aynı ve aynı türe ait ama yalnızca göz rengi kürk rengi siması boyutu gibi.. Ben bundan 5000 yıl sonra kanatlı bir insan olabilir ve türümü kanatlı olarak devam ettirebilir miyim?
    ···
   15. 15.
    0
    evrim nereden çıktı şimdi amk konuyu mu şaşırdın kimse evrimden bahsetmedi burada
    ···
   16. 16.
    0
    Son verdigin insan örneginde sıçtın tamam hadi daha fazla ugrasma , owarinoseraph panpa bu yukarda evriminde hayalcı bilim adamlari tarafından ortaya atildigini söylüyordu yukarda evrim konusu ordan acıldı
    ···
   17. diğerleri 14
  2. 2.
   +1
   Helal et. Tabi panpalar bunların hepsi teorik.
   ···
  3. 3.
   0
   tabi ki öyle panpa ama teori diye böyle saçma laflar edilir mi adamın dediğine bak koca einstein koca stephen hawking teorilerine mal diyor niye çünkü bbc de belgesel izlemiş ahaha
   ···
  4. 4.
   0
   Aynen bbc de belgesel izliyorum.. Sen zaten hawkingin asistanısınya ordan biliyorsun amcık
   ···
  5. diğerleri 2
 3. 4.
  +29 -1
  Panpa solucan deliği bulda atlayak sıkıldım ben
  ···
  1. 1.
   +1
   Panpa bulursan haber et. Numaram var sende.
   ···
  2. 2.
   +3 -2
   içine giremememizin nedeni enerjinin korunumu yasasıymış işte bu yüzden yeni anayasa CcC UZUN ADAM CcC
   ···
 4. 5.
  +9 -4
  Bastım şukunu panpa metalciymişsin ayrıca al sana gönülden bi şuku daha bi dahaki yazıda göreliliği anlat gibtimin sözlüğü bişiler öğrensin
  ···
  1. 1.
   0
   Panpa nickler akraba. Ya karadelik beyaz delik ve beyaz deliklerden de bahsedicem de onu da anlatıyım. Bekle lan nick6 giriyim sana
   ···
  2. 2.
   0
   Adamsın ben de girem nick6
   ···
  3. 3.
   +1
   Banada girin metalciyim
   ···
   1. 1.
    +1
    Yani nick altima
    ···
   2. 2.
    0
    Huehuehue aomdan mısın panpa?
    ···
   3. diğerleri 0
  4. 4.
   0
   https://youtu.be/Y8AyE-zx0XA
   Izle panpaaaa metalicysen
   ···
  5. diğerleri 2
 5. 6.
  +7
  Ayrıca geçmişe gidemezsin sadece gelecek odaklı çalışır Hawking'in belgeseli vardı onu izle paradokslar ile dolu o iş
  ···
  1. 1.
   0
   Ya panpa gelecek geçmişten daha mantıklı bana da senin dediğin gibi geliyorda bunların hepsi teori ve yazayım dedim
   ···
   1. 1.
    +1
    Geçmişe gidersen uzaydaki madde sayısını arttırmış olursun bunu da açıklamak çok zor
    ···
   2. 2.
    +2 -1
    Geleceğe geçmişe gitmek * yapmayın lütfen bu kadarına elim ayağım titriyor. Geçmiş ve gelecek dünyanın güneşin etrafında dönüşünden ibaret. Zaman kavramı bu kadr basit yalnızca "an"lar var.
    ···
  2. 2.
   +1
   Aynen geçmişe gidemezsin ama geleceğe gitmek tanımını bir düşünsenize. Aslında sen sadece zamanı hızlandırıp yavaşlatıyorsun. Yani senin 1 dakikan dünyanın bi kaç yılı örneğin. Ama zaman sana göre bir dakika. Yani zaten dünya üzerindeyken geleceğe gidiyorsun, böyle bir solucan ya da uzay sayesinden sadece geleceğe daha hızlı gidiyorsun dünyadakilere göre. Olay tamamen dünyayı temele alma üstüne kurulu..
   ···
  3. 3.
   0
   O dediğin görelilik yani kütleni arttırarak zaman hızını yavaşlatma solucan deliği başka o zamandan kazanca yarıyor iki noktaya uzay zamanı bükerek birbirine yaklaştırıyor
   ···
  4. diğerleri 1
 6. 7.
  +8 -1
  Yorum katarak anlatmışsın. Açıklayıcılığını arttırmış. Bilmeme rağmen verdim şukunu değerimi bil değer bilmez pic
  ···
  1. 1.
   0
   Aynen panpa bayağı yorum kattım. Eyvallah
   ···
  2. 2.
   +1
   Işık hızını anlat ışık hızının dünya zamanını durduruşunu anlat da, gerçekliğe hizmet et. Solucan deliği fiyaskosundan bahsedilmesi bile beni sinir ediyor.
   ···
   1. 1.
    0
    Panpa solucan deliği fiyasko değil, gerçek. istersen onu da anlatırım.
    ···
   2. 2.
    0
    Metalci panpam hadi bana solucan deliği hakkındaki görüşlerini kısaca özetle hypnogaja here comes the rain Again eşliğinde ben de sana cvp vereyim olur mu?
    ···
   3. 3.
    +1
    Sakin ol einstein. Bir hocamız vardı. Şu gerçek değil vb lafları önünde söyleyince adam kafayı yiyip bütün sene o öğrencinin aptallığından bahsederdi. B üzeri not lugatında yoktu itin. Deheygidi hey...
    ···
   4. 4.
    +1
    Barbaros bekle burada.. Metalcinin tezini bekliyorum
    ···
   5. 5.
    0
    "Panpa istersen onu da anlatırım" demek istediğim "ışık hızını anlat" demendi ışık hızını anlatırım demek istedim ama sanırsam ekgib yazmışım. Ayrıca soşucan delikleri ile ilgili görüşlerim de yukarıda yorumumu katarak yazdım
    ···
   6. diğerleri 3
 7. 8.
  +2 -1
  bu solucan delikleri karadelikler değil mi işte amk. karadelik + beyaz delik eşittir solucan deliği.
  ···
  1. 1.
   0
   Panpa öyle bi teori de var kara delikler beyaz delikler hepsine değinicem. Beyaz delikleri de açıkladıktan sonra spagettileşme olayını da anlatıcam
   ···
   1. 1.
    +1
    öyle bir teori var değil solucan deliğinin oluşumu bu zaten. karadelik ne var ne yok yutar arka tarafından da beyaz delik ne var ne yok dışarı atar bu iki deliğin birleşimine de solucan deliği diyorlar.
    ···
 8. 9.
  +3 -3
  metalci birinden metafizik. lordmuck bunu begendi.
  ···
  1. 1.
   0
   Solculara hakaret var sukuliyim diye geldim bilim adami oldum amk
   ···
 9. 10.
  0
  cokda gibimdeydi amk
  ···
 10. 11.
  +8
  Panpa solucan deligi kesin vardır gibi lanse etmissin ona kafam takıldı, benim evrim agacında okudugum makalelerde varlıkları büyük ölcude tahmin ediliyor ama net degiller tabi yıldızlar arasındada buna degindiler ama o biraz daha bilimi süsleyip filime gercekcilik katmak içindi , yoksa biliyosun adamlar karadelige giriyorlar felan diger taraftan cıkıyorlar yok oyle bi dunya kara deligine giren kutleli cisim atomlarına kadar ayrılır sıpagetti gibi olr uzar parcalanır yani filmde boyle bilimden uzak sahnelerde vardı bence solucan deliklerde oyle net olmayan biseyi filmin gidisati icin netmis gibi lanse ediyorlar
  ···
  1. 1.
   0
   Panpa interstellarla ilgili biley yazmadım da zaten kağıt üzerinde kanıtlandı.
   ···
  2. 2.
   0
   Filmle ilgisi yazmıssın demedim zaten panpa , sadece ornekti
   ···
   1. 1.
    0
    Hee tamam
    ···
 11. 12.
  -1
  mükemmel
  ···
 12. 13.
  +1
  mükemmel
  ···
 13. 14.
  +1
  öyle bi delik yok beyler fikir olarak holywoodun hoşuna gitti tabi herkes kullanıyo onun için bu kadar revaçta onun dışında sadece bi teori(teori yerine hipotez de olabilir tam bilmiyorum)
  ···
  1. 1.
   +5
   Haklısın pampa , yok bi delikten girip başka delikten çıkıyomuşta sadece hayal gücü, zütten girip dıbından çıkabilirmiyiz amk
   ···
  2. 2.
   0
   deliği görünce geldim, umduğumdan bambaşka bir şey çıktı rıza baba
   ···
 14. 15.
  0
  yararlı
  ···
 15. 16.
  +3
  Yıldızlararası mı seyrettin pnp
  ···
 16. 17.
  +6
  belgesel izleyen gelip başlığını açıyor :d
  ···
  1. 1.
   +1
   Yaşa be Penis gibici... Arkadaşın da bahsettiği gibi, tez, hipotez, teoriden ibaret bu bilim, keşfedilmeyene gerçek gibi bakmamalıyız.
   ···
 17. 18.
  +1 -1
  Yıldızlar Arasını izleyin amk orda anlatiyor 10 sn içinde adam
  ···
  1. 1.
   +1
   Panpa yıldızlararasında ki tam olarak olması gerektiği gibi değil filme kurgulamak için bozuyolar biraz hepsine baktım
   ···
 18. 19.
  +2 -2
  Bizim ilgimizi solucan delikleri çekmiyor git burdan
  ···
 19. 20.
  +1 -1
  Amk solcu cani okudum sosyalist sandim geldim pic
  ···