/i/Tespit

 1. 1.
  +54 -15
  insanların(GERÇEK ANLAMDA DiNDAR, yani sadece görünüşte değil, gösteriş yapan değil. Gerçekten Allahtan korkan ve kurana göre hayatını yaşayan dindar insandan bahsediyorum!) neredeyse çoğunun pgibolojik problemlerinin olmaması, hayatlarından diğer insanlardan çok daha fazla zevk almaları, herhangi bir kaygılarının olmaması bir tesadüf mü acaba?

  Bence değil Allah'ın onlara verdiği bir nimet.
  ···
 1. 2.
  +9
  Hem bu dünya da mükemmel bir hayatları var.
  ···
 2. 3.
  +11
  Mükemmelden kastım ruhen huzurlu, vicdanen rahat ve takvalı, kaygısız, sıkıntısız bir hayat.
  ···
 3. 4.
  +7
  Hem de Allah'ın rızasını kazanmaları.
  ···
 4. 5.
  0
  Up up up
  Kesinlikle doğru
  ···
 5. 6.
  +15 -1
  Dostum o durum Allah ın yolundan gidenlere verdiği bir lütuftur. Git en zengin insanlara sor hiçbiri mutlu değildir ama gerçek anlamda Allah yolunda olan insanlar en sıkıntılı zor zamanlarında bile kalplerinde huzur vardır. Bu dünyada cenneti yaşamayan diğer dünyada cennete gidemez zaten. Bu dunyanin cenneti de manevi huzurdur.
  ···
  1. 1.
   0
   Kesinlikle kardeşim
   ···
 6. 7.
  +1
  Allahın onlara verdiği bereket
  Kalpteki huzur.
  ···
 7. 8.
  0
  Ama sıkıntı olan bazen dünyadaki günahlarının kefaretlerini dünyada ödemeleri.
  ···
 8. 9.
  0
  ilk defa sözlükte anlamlı bi başlık görüyom
  ···
 9. 10.
  0
  Beyler sizce de haklı değil miyim?
  ···
 10. 11.
  +2
  Allah bize de doğru yolu göstersin, doğru yoldaysak ayırmasın sevdiği kullardan olmayı nasip eylesin
  ···
 11. 12.
  0
  Sözlüğe bi bakıyorum, açılan başlıklara bi bakıyorum. Herkeste OKB den tut kronik kaygı bozukluğuna, depresyondan tut, intihar girişimine kadar herşey var.
  ···
 12. 13.
  0
  Ve insanlar dertlerinin çarelerini ilaçlarda veya eğlencede arıyor ama bunlar tamamen yanlış, gereksiz, zaman kaybı ve kaygı gibi durumları daha da artıran şeyler.
  ···
 13. 14.
  +1 -1
  Tek Kurtuluşumuz Allah'a iyi bir kul olmak.
  ···
 14. 15.
  +1 -4
  Aman boş yapıyorsunuz. Sadece kendinden üstün bir yaratıcıya inanarak haksızlıkların cennette son bulacağını ve adaletin gerçekleşmesi düşüncesinin kalbi rahatlatması. Yani lütuf falan değil. Nasıl bebek annesinin yanında huzurlu hissediyorsa onun gibi bir şey.
  ···
  1. 1.
   +1
   G.o bro kötü yoldasın
   ···
 15. 16.
  0
  Kesinlikle katılıyorum haklısın kardeşim
  ···
 16. 17.
  -3
  Benim etrafımdaki dindarlar (yani hakikatten müslüman, ben müslümanım demek ve domuz eti yememekten fazlasını yapan, 5 vakit namaz kılan, cumaya giden v.s ibadetleri yapan) insanlar hayattan zevk alamıyor. Başka bir dünyada vad edilen yaşamı arzularken bu dünyadan mahrum kalıyor, bunun yanında ibadetini yaparken her türlü yararlı şeyler eğitim, sanat, bilim gibi şeylerden de yararlanamıyor. Buna karşın piskolojik sorunları olan ama hayattan zevk alan eğitim, sanat ve bilimle ilgilenen biri olmak daha iyi.
  ···
  1. 1.
   0
   Eğitim sanat bilim gibi şeylerden nasıl mahrum kalıyor kardeşim namaz dediğimiz ibadet 24 saatin 1 saatini bile almıyor bunlara vakit ayırmayan adam namaz kılmaktan ibadet etmekten değil yapmak istemediğinden vakit ayıramıyordur hepsi aynı anda yapılabilir saçma sapan konuşmayın az bilgili olsanız şu yazdıklarınız ne kadar saçma olduğunu zaten anlarsınız
   ···
 17. 18.
  0
  uyuşturucu etkisi
  ···
 18. 19.
  0
  dindar insanlar baş tacıdır. maanen huzurlu ve hayatları da anlamlıdır. birde dinci o. ç ler var. bu insanların hayatı sürekli sıkıntılı, evet paraları var ama huzur sıfır. gerçekten sıfır. huzurun olmadı yeri neyliyim ben isterse altından kafes olsun.
  ···
 19. 20.
  0
  Kur'an'a göre yaşayan Michael gibkofield var mesela, ama adam ağır depresyonda. Ayrıca benim de dinime önem verdiğim son iki yılımı anlatayım sana. OKB, anksiyete hastasıyım. Yatmadan önce sürekli aynı duaları, aynı sözleri tekrar edip dururdum robot gibi. Eğer yapmazsam kendimi huzursuz, rahatsız hissederdim; sanki Allah bana kızacak, gücenecekmiş gibi. Basit bir kötü söz söylemeye, küfür bile etmeye korkardım günaha girerim diye. Küfür duysam saatlerce tövbe tövbe der dururdum sanki ben etmişim gibi. Yaptığım en ufak hatada, başıma gelen en ufak dertte kendimi suçlardım, "Allah beni cezalandırıyor" diye düşünürdüm. Her şeyi "işaret, mesaj" olarak algılıyordum. Depresyondaydım, cenneti hayal ederdim sürekli. Cennetin bu dünyadan katbekat güzel olduğunu bildiğimden dolayı sürekli ölümü arzulardım, "ölsem de cennete gitsem, kurtulsam şu dünyadan, sonsuz ve dertsiz bir hayatta sevdiklerime kavuşsam" falan kafasındaydım.

  Kendimi böyle rahatlatıyordum ben de. Yani durum pgibolojik olabilir. Din beni rahatlatmaktan, yaşama arzusu vermekten ziyade daha çok ölme arzusu verdi anlayacağın. Özellikle OKB hastalarında dini korkular, baskılar ağır basıyor.
  ···