/i/Tespit

 1. 1.
  +86 -92
  Sokardım, olum koskoca en yüce tanrıyım lan ben, en kudretlisi benim.

  bide yarattığım aciz yaratıklara kin mi tutayım .

  Yaşasınlar istedikleri gibi cennete,

  sonlarını bildiğim halde dünyaya yollayıp zaman kaybına girmeye bile gerek yok.

  Burda saçma sapan öğretmen olsan sorularımı verirdin vs. gibi örneklerle gelmeyin bana.

  tanrılıktan bahsediyoruz.

  SONSUZ GÜÇ. .
  ···
 1. 2.
  +27 -3
  seni yaratmazdım
  ···
 2. 3.
  +44
  Ama değilsin
  ···
 3. 4.
  +3
  vay amk
  ···
 4. 5.
  +8 -3
  mantıklı. bende öyle yapardım muhtemelen.
  ···
 5. 6.
  +30 -1
  Sen bir patronsun ve işçilerin nasıl çalışıyorsa ona göre muamele yapıyorsun... o hesap yani (:
  ···
  1. 1.
   0
   yanlıs dusunuyorsun.
   patron insan olmamalı insan üstü, insanları var eden biri olmalı.
   ···
  2. 2.
   +1
   Biz ne patron ne yöneten ne yonetilen olmak istiyoruz. insanın insanı somurmesini içselleştirken sonra senin icin anlamı olmuyor zaten bu durumun. Verdiğin örnekte bilmen gereken su ki kardesim, patronu da işçiyi de yaratan tanrı ama ikisini esit sartlarda yaratmiyor nedense. Birine doğuştan zenginlik ve sermaye sağlarken, diğeri yoksulluk içine doguyor. Hayatini devam ettirmek içinse o patronun altında calismaktan baska hiçbir caresi kalmiyor. Bu duruma isyan ederse de o patronların kendi zenginliklerini korumak için yaptığı anayasa ve sizi korumakla görevli sandığıniz kolluk güçleri, o patronun zenginliğini devam ettirmek o isyan edeni hapsedip işkence ediyor. Bütün gun internette, televizyonda gördüğün o zengin insanların sahip oldukları seylerin yuzde birine hayatın boyunca çalışıp sahip olamayacağını bilerek şükret simdi o tanrıya (:
   ···
   1. 1.
    0
    Okumadım ):
    ···
   2. 2.
    +2
    ilk ayet "oku" degil miydi ama ):
    ···
   3. 3.
    0
    Okudum şimdi (:
    ···
   4. 4.
    0
    Sins reis sana saygımız sonsuz bizi gibme yeterki. Ama şunu söyliyim; sen akıllı bir adamsın bence. Ama duygusalsın da. insanı mutlu eden zenginlik değil sevdiği şeyleri yapmak sevdikleriyle birlikte olmaktır. Nerden mi biliyorum birincisi Kendimden ikicisi ise zengin tanıdıklarım var.
    ···
   5. 5.
    0
    olum niye sizi gibeyim ahahahah. panpam bunu mütevazılık olsun diye demiyorum, gerçekten akıllı bir adam değilim ben. hepiniz gibi normal bi zekaya sahibim. insanı zenginliğin mutlu etmediği konusunda sana katılabilirim. fakat şöyle de bir durum var ki, fakir insanların gündelik sorunları hayatlarını devam ettirme konusundayken, zenginler böyle bir duruma bir an olsun düşmezler. tüm dünya bu adaletsizlikle işlediği için ben dahil kimsenin gerçek anlamda mutlu olduğunu düşünmüyorum. bazen hayatın içinde bu korkunç gerçekle karşılaştığımızda yaptığımız şey o gerçeklerden kaçmak oluyor. yolda evsiz bir insanı gördüğümüzde yaşadığımız o anlık travmadan kaçış kafamızı öteki tarafa çevirmek oluyor. televizyonda sürekli gördüğümüz cinayet, savaş,katliam haberlerinden kaçmak için tek bir tuş yeterli. ben de dahil hepimiz klavye başından dünyayı kurtarmakla çok "meşgulüz". o yüzden kendi düşündüğüm bazı şeyleri elimden geldiğince diğer insanlara duyurmaya çalışıyorum. inci bunun için en yanlış yer diyebilirsin belki, bense tam tersini düşünüyorum. içinde yaşadığı dünyanın adaletsizliğinin farkında olan ama bazı katı fikirler, fanatiklikler yüzünden önünü göremeyen çok insan var. en azından bi kaç kişinin "ulan yoksa ?" diye düşünmesi sağlasam bile yeter.
    ···
   6. diğerleri 3
  3. 3.
   0
   Benmi girdim işe
   ···
  4. 4.
   0
   Ananı gibeyim bu nasıl muhabbet kdıfkkckdk
   ···
  5. diğerleri 2
 6. 7.
  +8 -6
  benim bu dünyaya gelip kötü birisi ya da iyi birisi olacağı mı bilmiyor mu neyin imtihanı.
  yada herkese neden aynı sorular zenginlik şan şöhret içinde yaşayana da namaz kıldın mı açlıktan kırılana da namaz kıldın mı soruluyor. imtihan yapacaksan herkesi eşit şartlarda yapman gerekmez mi ey adaleti büyük olan Tanrı
  ···
  1. 1.
   +1 -3
   Panpa biz simdi insaniz o tanri ya, ondan onun adaletini anlayamiyoz. Aslında kendisi çok adaletli, merhametli bi panpamiz ama hep yanlış anliyoz. O şan sohret verdiği insanlar yancak, biz cennete gitcez. Öbür dünyada kralizzz boluum xdxd. Bu arada çok da eleştirip üstüne varma, çarpmak gibi kötü bi huyu varmış xde
   ···
  2. 2.
   0
   bunun alimlerce bir açıklaması var. eğer hiç dünyaya yollanmadan direk cennet cehenneme gitseydik demeyecekmiydik cehenneme gittiğimizde "ben dünyada olsam namaz kılardım bütün ibadetlerimi yapardım nefsime sahip çıkardım" diye.
   ···
  3. 3.
   0
   son dediklerinde ise imtihan zaten dediklerin. birini fakir yaratır acaba bana isyan edecekmi diye imtihan eder. diğerini zengin yaratır acaba parayı görünce beni unutacakmı diye.
   ···
  4. 4.
   0
   kanka bende onu diyom birisinin imtihanı zorken diğerinin kolay burda bişey yok mu (müslümanım)
   ···
  5. diğerleri 2
 7. 8.
  +8 -13
  KESKE ALLAH OLSAYDIN BE KANKA
  ···
 8. 9.
  +19
  Yaşasınlar isedikleri gibi?
  Diğer kullarına tecavüz edip öldürüp işkence edip analarını gözlerinin önünde gibsem de mi cennete sokacaksın?
  ···
  1. 1.
   +1
   Hakli suku
   ···
 9. 10.
  +6 -1
  mantığını gibeyim
  ···
 10. 11.
  +6
  dünya bir elek gibi düşün aptalları burda eliyosun kü cennette kargaşa çıkmasın
  ···
 11. 12.
  +1 -4
  Ben olsam teog lys ygs kpss gibi sinavlarla alirdim
  ···
 12. 13.
  +2
  Yani bir öğretmen olsan herkese soruları verip herkesin yüz almasını sağlayıp çalışanlarla çalışmayanları ayırt etmeyip hak yemiş olurdun
  ···
  1. 1.
   0
   Kanka hiç sınav olmucaz
   ···
 13. 14.
  +1
  Senin hesaba bakarsak gideyim istediğim taku yiyeyim sonrası gibimde değil anladım abem
  ···
 14. 15.
  0
  Aptalll
  ···
 15. 16.
  +1 -2
  kim cenneti ister

  http://c12.incisozluk.com...11501/9/2008619_oe0bd.png
  ···
  1. 1.
   0
   Sol üstteki çarpıya basmaya çalıştım lan
   ···
 16. 17.
  0
  Harbi AMK hic boyle dusunmemistim
  ···
 17. 18.
  +3 -1
  Sınırlı bir akılla sınırsızı anlayamazsın kardeşim şu yaptığın tamamen kapalı bir kutudan dışarıyı görmeye çalışmak gibi bir şey Allah ı obje gibi düşünmeyin. Yaratılandan, evrenden yola çıkarak Allah ı bulmaya çalışın senin Allah hakkında öyle yapsaydı böyle yapsaydı diyebilmen için sınırsız bir akla kudrete vs sahip olman lazım. Evren yaratılışı her saniye gözümüzün önüne getirir fakat biz görmek istemezsek yüzümüzü çevirebiliriz ayette geçtiği gibi

  De ki: “Göklerde ve yerde olup bitenlere dikkatle bakın!” Fakat o uyarmalar ve o âyetler, îmân etmeyen bir kavme fayda vermez ki! (Yunus suresi 101.ayet)

  Bununla berâber göklerde ve yerde ne kadar âyet var ki, onunla yüz yüze gelirler de yine de yüz çevirip geçerler. (Yusuf suresi 105.ayet)
  ···
 18. 19.
  0
  Bi akıllı sensin zaten
  ···
 19. 20.
  +1
  Tanriyi kurgulayanda insanlar
  Bizim merhametsizligimiz yani
  ···